Jak znaleźć odpowiednią siłownię dla siebie w Warszawie?

W Warszawie zdecydowanie nie brakuje siłowni i klubów fitness. W stolicy Polski właściwie trudno natknąć się na osiedle, na którym nie byłoby jakiegoś miejsca do ćwiczeń. Tak ogromny wybór sprawia jednak, że czasem bardzo trudno trafić na odpowiednią dla siebie przestrzeń – taką, w której można czuć się całkowicie swobodnie i do której chętnie się wraca. Jak wybrać siłownię w Warszawie i na co zwrócić uwagę? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru siłowni w Warszawie?

Odległość od miejsca zamieszkania i/lub środków komunikacji

Być może podczas wybierania dla siebie siłowni jej lokalizacja nie wydaje ci się najważniejsza – w końcu w klubie fitness masz przede wszystkim ćwiczyć! Problem pojawia się wtedy, gdy ze swojej starannie wyselekcjonowanej siłowni musisz wracać do domu przez półtorej godziny, połowę tego czasu stojąc w korkach. Albo wtedy, gdy jesteś całkowicie zmęczony/a po wyczerpującym treningu i musisz jeszcze dotrzeć na odległy przystanek komunikacji miejskiej, bo klub nie jest dobrze skomunikowany z twoim miejscem zamieszkania. Kiedy wybierasz dla siebie siłownię, zadbaj o to, aby podróż nie była zbyt męcząca – zdecyduj się na klub w swojej dzielnicy lub w okolicy pracy, uczelni lub innych miejsc, w których często bywasz.

Dostępność zajęć, na które chcesz chodzić

To oczywiste – jeśli decydujesz się na członkostwo w klubie fitness, z pewnością wiesz, w jakich zajęciach chcesz uczestniczyć i czy interesują cię raczej ćwiczenia w grupie czy trening indywidualny. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z aktywnością i nie masz pewności, co będzie cię interesować, wybierz klub o szerokiej ofercie, gdzie na bieżąco można testować różne rodzaje zajęć. Pamiętaj, że oferta siłowni ma pasować przede wszystkim tobie, dlatego zdecyduj się na taką, która zapewni ci dokładnie to, czego potrzebujesz.

Atmosfera i dodatkowe udogodnienia

Atmosfera miejsca pełni niezwykle ważną rolę. Istnieją na przykład siłownie przeznaczone tylko dla kobiet, aby czuły się one swobodnie podczas ćwiczeń. Są też takie, które częściej odwiedzają seniorzy albo te, które znajdują się w okolicach budynków korporacji, gdzie główną grupą osób ćwiczących będą pracownicy tych firm. Zdecyduj, w jakim towarzystwie chcesz ćwiczyć najbardziej i jakie udogodnienia są dla ciebie ważne – może będzie to dostępność sauny a może bogato zaopatrzony fitness bar? 

Godziny otwarcia

Każdy człowiek ma inny tryb życia – to samo dotyczy godzin, w których najlepiej mu się ćwiczy. Jedni wolą godziny poranne, zaraz po wstaniu z łóżka, inni treningiem kończą swój dzień. Ważne, aby wybrana przez ciebie siłownia odpowiadała na twoje potrzeby. Sprawdź dokładnie godziny i dni otwarcia klubu, zanim zdecydujesz się na zakup karnetu.

Klub Zdrofit w Westfield Mokotów

Interesują Cię siłownie Mokotów? Weź pod uwagę klub Zdrofit znajdujący się w centrum handlowym Westfield Mokotów. Ta nowoczesna siłownia po generalnym remoncie to ponad 1700 metrów kwadratowych przestrzeni, profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, wykwalifikowani trenerzy oraz szeroki wybór zajęć grupowych. W dodatku znajduje się w łatwo dostępnym miejscu, gdzie możesz bardzo sprawnie dojechać komunikacją miejską, ale również zaparkować samochód. Przekonaj się sam/a!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − 2 =