W segmencie aut przeznaczonych do przewozu towaru znajdziesz wiele różnych modeli. Zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy dla Twojej działalności? Przedstawiamy poradnik zakupowy, gdzie podpowiemy Ci, jakie czynniki należy koniecznie uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Sprawdź, co musisz wiedzieć o busach, samochodach dostawczych i częściach eksploatacyjnych.
1. Rodzaj zabudowy
Producenci gotowych rozwiązań dla branży transportowej mają w ofercie różne opcje wyposażenia. Jedną z pierwszych decyzji, jakie musisz podjąć przy zakupie, stanowi rodzaj zabudowy. Chcesz przewozić duże ilości towaru? Wybierz regularny kształt przestrzeni ładunkowej busa i zadbaj o wyposażenie w platformę ładunkową. Planujesz korzystać z samochodu dostawczego do transportu wielkogabarytowych części? Wówczas lepszą opcją będzie klasyczny blaszak z niskim progiem załadunku.
2. Jakość wyposażenia kokpitu
Rozważasz zakup danego modelu i chcesz wiedzieć, czy będzie się nim przyjemnie podróżowało? Zajrzyj do kokpitu! Oceń jakość spasowania elementów. Jako kierowca samochodu dostawczego (lub właściciel floty) będziesz spędzał w aucie długie godziny. Postaraj się o wygodę przemieszczania się, dobrą widoczność i funkcjonalność kabiny, tym bardziej że wybór części do busów w Kielcach na vanking.pl jest bardzo intuicyjny. Bardzo pomocne okazują się liczne schowki na dokumenty przewozowe, kieszenie w drzwiach czy możliwość regulacji położenia kierownicy. Zobacz, czy dany pojazd umożliwia łączność w standardzie Bluetooth i czy posiada wejścia AUX i USB. Im więcej udogodnień dla kierowcy, tym lepsza jakość jego pracy.
3. Ładowność samochodu dostawczego
Kubatura przestrzeni transportowej to nie to samo, co ładowność samochodu dostawczego. Jak wybrać busa, który spełni oczekiwania w zakresie masy przewożonego ładunku? Jeśli zależy Ci na tym, aby zmieścić się w limicie 3,5 tony, unikaj pojazdów o zbyt dużej wadze. Kup model o masie bazowej nieprzekraczającej 2 ton, a uzyskasz 1,5 tony legalnego zapasu na umieszczenie części motoryzacyjnych, artykułów spożywczych lub innego typu załadunku.
4. Systemy bezpieczeństwa
Chcesz mieć wsparcie ze strony automatycznych systemów bezpieczeństwa? Przed zakupem busów i samochodów dostawczych dokładnie przeanalizuj ofertę pod kątem obecności takich układów, jak:
- asystent hamowania,
- informowanie o martwym polu w lusterkach,
- stabilizacja toru jazdy,
- system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu,
- kamery cofania.
5. Wymiary busa
Zwróć uwagę na ograniczenia trasy, po której będziesz się przemieszczać. Jeśli Twoja działalność wiąże się z podróżowaniem po drogach, gdzie często spotyka się znaki B-16 (zakaz wjazdu pojazdów o wysokości większej niż wskazana na tablicy), musisz dostosować decyzję zakupową do warunków panujących na jezdni. Nabycie busa o niewłaściwych parametrach poskutkuje dotkliwymi konsekwencjami dla Twojego budżetu, dlatego dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją techniczną i wymiarami konkretnego modelu.
Potrzebujesz części do samochodów dostawczych? Sprawdź ofertę firmy VanKing i zamów dowolne akcesoria z ekspresową dostawą!