Czym pomalować drewniany taras?

Drewniany taras pięknie prezentuje się na tle bujnej zieleni. Takie konstrukcje są bardzo modne, ponieważ idealnie wpisują się we współczesne trendy i są ekologiczne. Jeśli chcesz, żeby drewniany taras zachował swój pierwotny wygląd przez lata, musisz odpowiednio go zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Czym można go pomalować?

Jak wybrać preparat do malowania drewna?

Wybór produktu do drewna zwykle uzależnia się od stanu desek. Dlatego najpierw trzeba dobrze przyjrzeć się drewnianej powierzchni. Aby to zrobić, musisz dokładnie oczyścić taras. Szybko uporasz się z tym zadaniem, jeśli użyjesz myjki ciśnieniowej. Gdy deski będą idealnie czyste, bez trudu dostrzeżesz, które z nich wymagają wymiany, a które mają jedynie drobne ubytki.

Nowy i niezniszczony taras możesz pomalować preparatem do drewna, który podkreśli rysunek słojów i zabezpieczy deski przed czynnikami zewnętrznymi.

Z kolei stare i zniszczone deski warto najpierw poddać olejowaniu, ponieważ olej głęboko wnika w strukturę drewna, wzmacnia deski i nie pozostawia dodatkowej warstwy na ich powierzchni. Pamiętaj, że olej należy stosować do drewna surowego. W tym celu trzeba usunąć zewnętrzną powłokę lakierniczą przy użyciu papieru ściernego o odpowiedniej gradacji lub szlifierki. Jest to też dobry sposób na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni.

W ofercie renomowanych producentów znajdziesz również inne preparaty do drewna, które sprawdzą się w czasie renowacji tarasu. Należą do nich między innymi lakierobejce, farby i lakiery. Dalej przeczytasz więcej o ich właściwościach.

Lakierobejca do drewna – skuteczna ochrona przez wiele lat

Jeśli deski na tarasie mają znowu wspaniale się prezentować, dobrze jest użyć sprawdzonego preparatu, który będzie pełnił funkcję ochronną i dekoracyjną. W takim wypadku świetnym wyborem będzie lakierobejca, czyli lakier z dodatkiem pigmentu, dzięki któremu możesz zabarwić drewno na wybrany przez siebie kolor.

Lakierobejce do drewna tworzą półtransparentne powłoki. Co to oznacza? Tego rodzaju produkty skutecznie chronią deski przed mrozem, wilgocią i promieniowaniem UV, a jednocześnie nadają kolor i pięknie podkreślają unikalny rysunek słojów.

Wśród polecanych produktów znajduje się między innymi Sadolin Lakierobejca Extra. Dzięki zastosowaniu technologii FlexiGuard™ Sadolin Lakierobejca Extra tworzy na powierzchni drewna elastyczne powłoki. Rozszerzają się one i kurczą wraz z drewnem w zależności od temperatury. Tak powstała powłoka nie łuszczy się i zapewnia drewnianym powierzchniom do 10 lat ochrony.

Farby do malowania drewna – bogata paleta barw

Zmiana koloru desek to świetny sposób na stworzenie zupełnie nowej aranżacji. Jeśli drewno jest w dobrym stanie i chcesz odświeżyć jego wygląd, wybierz farbę do malowania drewna Sadolin Kolory Ogrodu. Ten produkt gwarantuje długotrwały i atrakcyjny kolor, ponieważ zawiera specjalne pigmenty.

Farby do drewna Sadolin umożliwiają uzyskanie bardzo intensywnego koloru, a jednocześnie nie zasłaniają naturalnej faktury drewna. Ten wyjątkowy wyrób kryjący tworzy na powierzchni drewna trwałą i elastyczną powłokę, która nie pęka pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Farby do drewna Sadolin są dostępne w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. W ofercie znajdziesz modne odcienie koloru białego, różowego, zielonego, szarego i niebieskiego. Jest to świetny wybór dla osób, które preferują matowe wykończenie.

Lakiery do drewna – poznaj ich zalety

Lakiery do drewna są polecane osobom, które chcą zachować naturalny kolor i fakturę desek. Tego rodzaju produkty są bezbarwne, dzięki czemu nie zmieniają koloru drewnianych powierzchni. Ich zadanie polega na zabezpieczeniu drewna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem UV.

Lakiery doskonale chronią drewniane deski przed wilgocią i sprawiają, że są bardziej odporne na ścieranie oraz mniej podatne na przypadkowe uszkodzenia. Bezbarwny lakier do drewna to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zabezpieczyć drewniany taras przed zniszczeniem, aby dobrze im posłużył przez kolejne lata.

Przed zastosowaniem produktu, dokładnie zapoznaj się z jego instrukcją. W przypadku niektórych preparatów trzeba nałożyć dwie warstwy, aby uzyskać pożądany efekt. Lakierobejce, farby i lakiery tworzą warstwę ochronną, która dobrze zabezpiecza deski i przedłuża ich żywotność. Wybór odpowiedniego środka powinien być uzależniony od stanu desek, Twoich preferencji i rezultatu, jaki chcesz uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 14 =