Jak dopasować lustro do aranżacji zastosowanej w łazience – porady

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra. Spełnia ono praktyczne funkcje – w nim się przeglądamy podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Panie robią makijaż, układają fryzurę i dokonują ostatnich poprawek przed wyjściem, panowie zaś dbają o równo przycięty zarost. Co więcej, lustro jest w stanie optycznie powiększyć łazienkę, sprawić, że stanie się ona wizualnie bardziej przestronna, a ponadto jaśniejsza. Nie można również zapominać o walorach dekoracyjnych.

Jak jednak dopasować lustro do aranżacji łazienki? Jaki model wybrać, aby był zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny?

Lustro łazienkowe – kształt, który ma znaczenie

Na rynku znaleźć można lustra wykonane w różnych kształtach. Podstawowa oferta obejmuje lustra owalne, okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Takie propozycje można znaleźć na stronie https://led-lustra.pl/. Na tym jednak nie koniec. Najbardziej wymagający domownicy, ale i projektanci, którzy szukają tego, co nietypowe, unikalne i ciekawe, mogą wybierać wśród luster asymetrycznych, o nieregularnych kształtach.

Oczywiście bardzo ważny jest dobór kształtu lustra do własnych potrzeb i oczekiwań. Nawet najbardziej nietypowe lustro lub to o nieregularnych krawędziach powinno ukazywać całą twarz, a nawet część sylwetki. Chodzi o to, aby domownicy mogli dokładnie się w nim przejrzeć, dostrzec detale i w komfortowy sposób wykonać czynności pielęgnacyjne.

Kształt powinien być także dopasowany do stylu zastosowanego w łazience. Okrągłe i owalne lustra sprawiają wrażenie łagodniejszych wizualnie, subtelnych i lekkich. Pasują zatem do aranżacji klasycznych, skandynawskich, prowansalskich. Kwadratowe i prostokątne są nieco bardziej wyraziste, wprowadzają do łazienki dynamikę. Te kanciaste propozycje są idealne do łazienek nowoczesnych, industrialnych, minimalistycznych. Nietypowe kształty mogą za to sprawdzić się w wystrojach łazienek eklektycznych, glamour, ekstrawaganckich czy awangardowych.

Lustro z podświetleniem czy bez?

Niezwykle praktycznym produktem są lustra z wbudowanym podświetleniem. Z jednej strony pozwalają one zaoszczędzić miejsce w łazience – nie trzeba bowiem wokół lustra instalować dodatkowych punktów świetlnych. Poza tym wyglądają bardzo efektownie i dekorują łazienkę. Czy nadają się do wkomponowania w każdą aranżację?

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby lustro z podświetleniem zamontować w dowolnej łazience, niezależnie od jej wystroju. Wiele przecież można zdziałać poprzez dobór kształtu, wymiarów lustra, a także koloru podświetlenia. Jeśli jednak łazienka została urządzona np. w klimacie rustykalnym czy vintage, zawiera wszystkie najbardziej charakterystyczne elementy dla tych aranżacji, gładka tafla lustra bez podświetlenia, za to otoczona urokliwymi i klimatycznymi lampami, które na myśl przywołują dawne czasy, to zdecydowanie aranżacyjny strzał w dziesiątkę!

Lustra w ramie

Jeszcze jedna propozycja znajdująca się wśród luster, to te opatrzone ramami. Nierzadko grubymi, rzeźbionymi, występującymi w kolorach miedzi, złota czy srebra. Przypominają niemalże obrazy, wiszące dzieła sztuki znanych malarzy. Są bardzo efektowne, ale i masywne. Zajmują sporo miejsca, a ich wymiary „rosną” wraz z coraz bardziej rozbudowaną i wyrazistą ramą.

Czy warto dać im szansę? Zdecydowanie tak, ale tylko w łazienkach przestronnych, również tych wysokich, z niemałą umywalką i elementami wyposażenia, które nie będą przytłoczone takim rozmiarem lustra. Rzeźbione ramy lustra będą również pasować do łazienek glamour, rustykalnych czy vintage.

Przemyślmy aranżację łazienki, weźmy pod uwagę jej funkcjonalność oraz dostępny metraż, aby właściwie dopasować lustro. Ma być funkcjonalnie i dekoracyjnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − sześć =