Jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca? Bezpieczne sposoby

Puchnięcie palców jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, a wielu przypadkach również nieuniknionym. Jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca – to pytanie zadają sobie wszyscy ci, którym spuchnięty palec uniemożliwił pozbycie się biżuterii. Na szczęście istnieje cały szereg łatwych sposób, które pozwolą zdjąć pierścionek szybko, bezpiecznie i przede wszystkim bezboleśnie.

Dlaczego palce puchną?

Opuchnięte place to zjawisko powszechne, choć bardzo nieprzyjemne. Największym problemem stają się wówczas obrączki na palcu, których nie zdążyliśmy ścignąć, zanim stało się to niemożliwe. Jakie są przyczyny opuchniętych palców? To przede wszystkim wysoka temperatura i zmiany ciśnienia. Spuchnięty palec może być również objawem gromadzenia się wody w organizmie. Tego rodzaju problemy pojawiają się także na skutek dużego wysiłku fizycznego. Dlatego też zaleca się zdjąć całą biżuterię, zanim przystąpimy do ciężkiej pracy.

przecięcie obrączki na palcu

Domowe sposoby – Jak ściągnąć obrączkę ze spuchniętego palca?

Sposobów na to, jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca, jest kilka. Są one stosowane z powodzeniem już od wielu pokoleń. Co ważne – zdejmowanie obrączki ze spuchniętych palców może być szybkie i zupełnie bezbolesne. Jak to zrobić?

Jak ściągnąć obrączkę: Schłodzenie ręki

Bardzo często spuchnięty palec bez powodu jest wynikiem oddziaływania wysokiej temperatury. Jest to widoczne zwłaszcza latem, kiedy palce puchną znacznie częściej, niż w zimie. Jak zdjąć obrączkę z bardzo spuchniętego palca w lecie? Czasem wystarczy tylko schłodzić dłoń, by opuchlizna zniknęła. W tym celu trzymaj rękę w zimnej wodzie. By efekt był szybszy, możesz wrzucić do niej również kilka kostek lodu. Pamiętaj także, by do wody dodać nieco mydła, zapewniającego odpowiedni poślizg. To również dobry sposób na spuchnięty palec u dziecka, choć warto zastanowić się, czy nie wymaga on konsultacji z lekarzem.

obrączka na spuchniętym palcu

Jak ściągnąć obrączkę: Wykorzystaj poślizg

To dobry sposób na spuchnięty palec, jeśli nie ma na nim żadnych ran. Jak zdjąć pierścionek z bardzo spuchniętego palca przy pomocy tłustych preparatów? Wystarczy w tym celu przygotować produkt, który nada skórze nieco poślizgu. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu mydło lub płyn do mycia naczyń. W tym względzie sprawdzi się jednak również oliwa z oliwek, tłusty krem, masło, oliwka dla dzieci, a nawet nieco płynu do mycia okien. Nanieś więc preparat na spuchnięty palec i obracaj delikatnie obrączkę tak, by znalazło się pod nią jak najwięcej płynu. Teraz możesz powoli ściągać pierścionek ruchami obrotowymi.

Jak zdjąć obrączkę

Jak ściągnąć obrączkę – Folia spożywcza

To dość nietypowy, choć skuteczny sposób na to, jak ściągnąć pierścionek z spuchniętego palca. Jeśli dokucza ci spuchnięty palec czym obłożyć go, by móc skutecznie pozbyć się z niego pierścionka lub obrączki? Często pomóc może zwykła folia spożywcza. Owijaj nią palec do momentu, aż natrafisz na pierścionek. Teraz musisz chwilę odczekać, a następnie polać spuchnięty palec u ręki bez powodu olejem. Zrób to tak, by olej dostał się pod pierścionek. Opuchlizna powinna powoli znikać, a obrączka będzie łatwiejsza do zdjęcia, gdy będzie miała odpowiedni poślizg. Jak widać domowe sposoby na spuchnięty palec mogą wykorzystywać najprostsze pomysły, będąc równie skuteczne, jak rozwiązania farmakologiczne.

Jak ściągnąć obrączkę

Jak ściągnąć obrączkę – Wykorzystaj nitkę

Wiesz już w czym moczyć spuchnięty palec i czym posmarować spuchnięty mały palec u ręki. Teraz przyszła pora na zdejmowanie obrączki nitką. Wymaga to nieco umiejętności, ale stanowi idealne rozwiązanie problemu, jak ściągnąć obrączkę ze spuchniętego palca. Aby wykorzystać tą metodę, trzeba przygotować długi kawałek nici dentystycznej, cienkiego sznurka lub włóczki oraz igłę do szycia. Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca za pomocą tych rzeczy? Najpierw wsuń nitkę pod obrączkę. Nawleczenie ją na igłę zdecydowanie ułatwi to zadanie. Teraz nitkę owiń wokół palca do momentu, aż znajdzie się ona w okolicy środkowego stawu. Pociągnij delikatnie koniec nici, który trzymasz w dłoni. Wykonuj nim okrężne ruchy wokół palca, a pierścionek zacznie się zsuwać. Teraz możesz pomyśleć już co zrobić na spuchnięty palec, gdyż problem z obrączką został rozwiązany.

Jak zmniejszyć opuchliznę palca?

Wiele osób chciałoby wiedzieć, co na opuchliznę palca będzie najskuteczniejszym, a zarazem najszybciej działającym rozwiązaniem. W aptekach zakupić można specjalne żele chłodzące, które zmniejszają obrzęk, działając przy tym również przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Pozytywne skutki może przynieść także maść na spuchnięty palec, wykonana z darów natury, jak np. kasztanowiec. Jeśli w danym momencie nie masz dostępu do apteki, możesz zanurzyć palec w zimnej wodzie. Niska temperatura spowoduje ustąpienie obrzęku.

W czym moczyć spuchnięty palec?

Spuchnięty palec to sytuacja, która zdarza się często podczas wysokich temperatur w okresie letnich upałów. Jeśli dokucza ci ten problem, palec warto zamoczyć w zimnej wodzie. Jej temperaturę można obniżyć, wrzucając kilka kostek lodu. Poszukując jednocześnie rozwiązania, jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca, możesz dodać do wody nieco mydła, które zapewni odpowiedni poślizg podczas usuwania biżuterii.

Czym przeciąć złoty pierścionek?

Nie zaleca się podejmowania takich prób samodzielnie ze względu na dużą możliwość okaleczenia palca. Wystarczy wybrać się do dobrego salonu jubilerskiego, gdzie jubiler  fachowo przetnie pierścionek przy pomocy odpowiednich narzędzi. Co najważniejsze, odbędzie się to w bezpieczny sposób, który nie będzie skutkował powstaniem nieestetycznych i bolesnych ran. Złotnik będzie również w stanie powiększyć obwód obrączki, dostosowując ją do potrzebnych rozmiarów.

Czym przeciąć złoty pierścionek

Ile kosztuje przecięcie obrączki na palcu?

Koszt przecięcia obrączki na placu nie jest duży. Z reguły ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Średni koszt takiej usługi wynosi ok. 20 zł. Nie warto więc angażować w całą sytuację straży pożarnej, jak to czyni znaczna część osób, u których zablokowana biżuteria powoduje ból i dyskomfort. Wystarczy bowiem udać się do jubilera, który w cenniku posiada taką właśnie usługę.

1 Reply to “Jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca? Bezpieczne sposoby”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =