Kredyt frankowy – jak go anulować?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem i nie są poradą inwestycyjną. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Obecnie wielu frankowiczów podejmuje zdecydowane kroki w związku z krzywdzącymi zapisami umów kredytowych. To w większości przypadków słuszna decyzja, ponieważ kredyt frankowy można unieważnić. Pomyślny rezultat sprawy jest wysoce prawdopodobny, choć wiele zależy od tego, jak została skonstruowana umowa z bankiem. Tylko od czego zacząć i jak proces anulacji kredytu wygląda w praktyce? Zapraszamy do lektury.

Analiza frankowej umowy kredytowej

Wiele osób uwikłanych w kredyt denominowany lub indeksowany do franka odczuwa negatywne skutki tej sytuacji. Niekorzystny kurs polskiej waluty stał się polem do nadużyć dla banków, które zawarły w umowach odpowiednie dla siebie postanowienia. Dlatego coraz więcej spraw kredytowych prowadzi Kancelaria Frankowa, poddając umowy frankowiczów wnikliwej analizie.

Wiele postanowień umów kredytowych to niestosowne klauzule, które mogą być punktem wyjścia w procesie unieważnienia umowy z bankiem. Wykwalifikowani i doświadczeni prawnicy będą potrafili ocenić, czy umowa została skonstruowana w konflikcie z obowiązującymi przepisami.

Kredyty frankowe – unieważnienie czy odfrankowienie?

Najpopularniejsze rozwiązania problemów z kredytami frankowymi to ich unieważnienie lub odfrankowienie. Pierwszy przypadek oznacza usunięcie wszelkich zobowiązań kredytobiorcy w związku z unieważnioną umową o kredyt. Frankowicz otrzymuje również środki przekazane bankowi w związku z kredytem.

Odfrankowienie, czy też odfrankowanie, to – jak sama nazwa wskazuje – uwolnienie kredytu od franka. Wówczas kredyt staje się zobowiązaniem w złotówce. Oczywiście również ustala się go zgodnie z tą walutą. W wielu przypadkach jest to korzystne rozwiązanie dla kredytobiorców.

Kancelaria prawna dla frankowiczów

Działania niezbędne w kontekście unieważnienia zobowiązania kredytowego podejmuje odpowiednio wyspecjalizowana kancelaria prawna. Począwszy od analizy umowy, poprzez wsparcie w przygotowaniu ważnej dokumentacji, aż po złożenie pozwu i dopełnienie końcowych formalności – wszystko to wymaga wsparcia doświadczonych prawników.

Dlatego pamiętaj, aby sprawdzić, jakie doświadczenie ma kancelaria, która będzie unieważniała Twój kredyt frankowy. Wybierając odpowiedni zespół prawników, dowiedz się również, czy możliwa jest bezpłatna analiza umowy kredytowej. Dzięki temu sprawdzisz, w jakiej jesteś sytuacji i przekonasz się o sposobie działania kancelarii w praktyce. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 17 =