Ochrona przed potem skóry wrażliwej – o czym musisz pamiętać?

Skóra wrażliwa, szczególnie pod pachami narażona jest na podrażnienia, w wyniku których odczuwamy pieczenie, swędzenie, odczucie dyskomfortu. Przesuszona skóra pod pachami to nie sposób na uniknięcie pocenia się. Wybierz produkt, który zwalczy zapach potu i zadba o nawilżenie i odżywienie skóry pod pachami.

Wrażliwa skóra pod pachami – czego jej potrzeba?

Wrażliwa skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia, spowodowane składem preparatów myjących i pielęgnacyjnych, a także skłonna do przesuszenia. W codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry unikamy drażniących kompozycji zapachowych, silikonów, konserwantów, alkoholu oraz składników, odpowiedzialnych za jej przesuszenie. Jeśli skóra wrażliwa będzie pielęgnowana nieodpowiednio, mogą pojawić się zmiany atopowe. Skórze wrażliwej potrzebny jest balans hydrolipidowy, który osiągniesz poprzez codzienną, odpowiednio dopasowaną pielęgnację. Nawilżenie skóry wrażliwej kosmetykami, dedykowanymi dla jej specyficznych potrzeb pozwoli Ci wyeliminować efekt podrażnionej, piekącej i popękanej skóry.

Potliwość skóry wrażliwej pod pachami – co zastosować?

W miejscu silnego wydzielania potu, jak pod pachami pielęgnacja skóry wrażliwej, podatnej na uszkodzenia nie jest łatwa. Depilacja oraz stosowanie preparatów, ograniczających potliwość mogą powodować podrażnienia oraz uszkodzenie warstw naskórka. Dla nawilżenia skóry pod pachami oraz łagodnego przeciwdziałania zapachowi potu na co dzień warto stosować właściwie dobrany dezodorant. Łagodne składniki oraz delikatna kompozycja zapachowa pozwolą zminimalizować rozwój bakterii na skórze pod pachami, ograniczając przykry zapach. Jednocześnie pozwolą zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry, wspomagając jej równowagę wodną swoim składem.

Ochrona przed potem skóry wrażliwej – dezodorant czy antyperspirant?

Dlaczego warto stosować dezodorant w sprayu dla skóry wrażliwej na co dzień, a antyperspirant pozostawić na szczególne okazje? Dezodorant do skóry wrażliwej nie zawiera alkoholu i soli aluminium. Nie tylko nawilża skórę wrażliwą, ale pomaga ją wzmocnić. Przebadana dermatologicznie formuła jest bezpieczna w codziennym stosowaniu. Dezodorant w sprayu dla skóry wrażliwej może być bezzapachowy lub posiadać subtelną kompozycję zapachową. Antyperspirant działa silniej, ingerując w mechanizm wydzielania potu przez gruczoły potowe, umiejscowione pod pachami. Z tego względu przy skórze wrażliwej warto ograniczyć stosowanie go do sytuacji, w których szczególnie potrzebna jest ochrona przed potem.

Jak na co dzień dbać o skórę wrażliwą pod pachami?

Wrażliwa skóra wymaga kompleksowo dopasowanej pielęgnacji. Jej stan jest efektem dbałości o nawilżenie i uelastycznienie, co widoczne jest w postaci zdrowego naskórka. Ciągła powłoka skóry, pozbawiona zaczerwienień, otarć, powodujących swędzenie lub pieczenie jest skórą zadbaną. Poza produktami do mycia i nawilżania skóry zwróć uwagę na dezodorant, który stosujesz na co dzień. Unikaj intensywnych promieni słonecznych oraz dbaj o eliminację uszkodzeń mechanicznych. Wrażliwa skóra podatna jest na reakcje alergiczne. Składniki wielu produktów mogą ją uczulać, dlatego po kontakcie z nową substancją warto obserwować reakcję skóry wrażliwej. Do skóry wrażliwej warto wybierać wysokiej jakości produkty hipoalergiczne o starannie przebadanym składzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 11 =