Oklejanie samochodów — moda czy potrzeba

Przez długie lata głównym sposobem na zmianę koloru auta było jego polakierowanie na nowo. To jednak się zmieniło. Teraz coraz częściej można usłyszeć o oklejaniu samochodów specjalną folią. Czy jest to rzeczywiście potrzebne, czy też mamy do czynienia z pewnego rodzaju modą?

Na czym polega oklejanie samochodów?

Oklejanie samochodu to niezwykle prosta usługa. Polega ona na pokryciu karoserii całego auta warstwą specjalnej folii. Ta może być bezbarwna, lecz wyższą popularnością cieszy się oczywiście kolorowa. W ten sposób można jednocześnie zabezpieczyć całą karoserię folią i zmienić kolor. To jednak jeszcze nie wszystko. Bardzo popularne jest oklejanie samochodu tak, by ten stał się jeżdżącą reklamą firmy, produktu lub usługi.

Skąd wzięła się popularność oklejania samochodów?

Wiele osób nie wie, że początki oklejania aut miały miejsce w Niemczech. Odpowiedzialni byli za nie taksówkarze. Wszystko przez to, że pod koniec XX wieku u naszych zachodnich sąsiadów w życie weszło prawo, które wymusiło ujednolicenie kolorów taksówek. Taksówkarze szybko wymyślili więc, że nie ma przecież sensu odmalowywać każdego samochodu. Zamiast tego można zdecydować się na oklejenie go folią.

Dlaczego warto skusić się na oklejenie samochodu?

Oklejenie samochodu będzie najlepszym możliwym zabezpieczeniem dla jego karoserii. Warstwa folii, czy to ochronnej PPF, czy też standardowej służącej do zmiany koloru, świetnie odseparuje oryginalny lakier od czyhających w świecie zagrożeń. Dzięki temu powłoka lakiernicza jest chroniona przed uszkodzeniami i zostaje wolna od rys, czy odprysków na długo. Będzie również dobrze zabezpieczona przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Ponadto oklejenie samochodu to dużo prostszy sposób na zmianę jego koloru. Nie wymaga on żmudnego przygotowania auta poprzez starcie starego lakieru oraz nałożenie kilku warstw nowego wraz z podkładem. Zamiast tego wystarczy specjalna folia, którą nakłada się na ciepło na powierzchnię samochodu. Następnie wystarczy już tylko usunąć powstałe pęcherzyki powietrza. Dzięki temu cała usługa jest też dużo tańsza niż pełne lakierowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 11 =