Postaw na wszechstronność oświetlenia – wybierz oświetlenie LED do swojej łazienki

Odpowiednio dobrane lampy łazienkowe zdecydowanie wpływają na poprawę komfortu korzystania z pomieszczenia, dopasowanie kloszy i rodzaju oświetlenia potrafi stworzyć niepowtarzalna atmosferę wnętrza. Najnowocześniejszym i jednocześnie najbardziej efektownym oświetleniem łazienkowym jest oświetlenie ledowe. Sprawdź, jak lampy LED mogą rozświetlić Twoją łazienkę!

Nowoczesne łazienka z nowoczesnym oświetleniem

Oświetlenie ledowe jest niemal nieodzownym elementem wystroju nowoczesnej łazienki. Dzięki swojej wszechstronności i elastyczności, oświetlenie LED może spełniać w łazience szereg funkcji – tak dekoracyjnych, jak użytkowych. Lampy LED są idealnym rozwiązaniem do podświetlania luster łazienkowych, dzięki swojej specyficznej budowie – sprawdzą się jako nowoczesne podświetlenie liniowe – tak przy meblach i półkach łazienkowych, jak i jako oświetlenie podłogowe, ścienne czy sufitowe. Nowoczesne funkcje, jakie oferuje oświetlenie LED – w tym możliwość dopasowywania natężenie czy odcienia emitowanego światła – umożliwiają idealne wkomponowanie oświetlenia w klimat i charakter łazienki.

Oświetlenie ledowe ścian i elementów ściennych

Ledowe profile dają szerokie pole do popisu przy podkreślani elementów wnętrza łazienki. Idealnie sprawdzą się do wyróżnienia wszelkich wnęk, narożników czy ścian oddzielających strefy w łazience. Wystarczy wkomponować je w narożniki, zamontować na obrzeżach wanien, prysznica czy luster – przy których oświetlenie ledowe jest szczególnie preferowane. Z uwagi na możliwość regulacji natężenia oświetlenia ledowego i jego barwy, przy lustrach warto zamontować kinkiety łazienkowe lub postawić na oświetlenie LED wokół lustra – co z pewnością docenią osoby wykonujące makijaż lub zmęczone i szukające wyciszenia.

Oświetlenie sufitowe – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Wykorzystanie lamp ledowych do oświetlenia łazienki w tradycyjny sposób, pozwala na skorzystanie z ich dodatkowych możliwości. Oprawki LED, które montowane są dokładnie tak, jak tradycyjne reflektory punktowe halogenowe, umożliwiają dokładne wyregulowanie kąta nachylenia padania światła – dzięki czemu można skierować je na najbardziej newralgiczne i wymagające tego miejsca lub podkreślić walory estetyczne elementów ozdobnych. Do oświetlenia sufitowego można również użyć profili ledowych – jako dopełnienie punktowych oczek ledowych, umieszczone wokół sufitu, lub jako nowoczesna kombinacja, rozświetlająca całą powierzchnię sufitu i wnętrze łazienki.

Oświetlenie podłogowe LED – efektownie i z klasą

Najnowocześniejszym rozwiązaniem w zakresie oświetlenia łazienki jest doświetlenie wnętrza nie – tak jak do tej pory – od góry – lecz z dołu. Takie możliwości dają specjalne, wodoodporne i idealne do wmontowanie w przestrzeń pomiędzy płytki lb panele podłogowe profile aluminiowe do taśm LED, dzięki którym możliwe jest bezpieczne umieszczenie właśnie taśm ledowych w podłodze. Takie rozwiązanie to świetny sposób na oryginalne doświetlenie ścian, obudowy wanny czy wyznaczenie poszczególnych stref łazienkowych.

Oświetlenie ledowe pozwala na zdecydowanie więcej od tradycyjnych źródeł światła. Możliwość niemal dowolnej konfiguracji i rozmieszczenia tak oczek ledowych, jak i profili ledowych, to niewątpliwe poszerzenie tak wykorzystania oświetlenia do dekoracji łazienki, jak i zdecydowane zwiększenie możliwości użytkowych oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 14 =