Czy pomoc drogowa musi mieć kasę fiskalną?

Pomoc drogowa świadczy szeroki wachlarz usług, mimo że większości osób kojarzy się tylko z przewożeniem rozbitego samochodu na lawecie. Można jednak skorzystać z jej oferty również wtedy, gdy potrzebne jest wsparcie przy zmianie opony, jeśli ktoś zatrzaśnie drzwi do samochodu, w którym w stacyjce zostały kluczyki, czy w każdym innym przypadku, kiedy kierowca ma trudności w samodzielnym uporaniu się z awarią samochodu. Kompleksowe usługi, takie jak autolaweta, oferuje m.in. https://www.auto-pomoc24.pl. Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów reguluje kwestie dotyczące konieczności posiadania kasy fiskalnej przez podmioty świadczące konkretne usługi. Czy należy do nich też pomoc drogowa?

Przepisy regulujące posiadanie kasy fiskalnej w usługach pomocy drogowej

Informacje dotyczące podmiotów, które muszą posiadać kasę fiskalną, są zawarte w paragrafie 4 ust.1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów. W podpunkcie c) wymieniona została usługa naprawiania pojazdów silnikowych oraz motorowerów. Mowa o naprawie, zakładaniu, bieżnikowaniu i regenerowaniu opon. Podpunkt d) $4 ust.1 pkt 2 informuje o tym, iż kasa fiskalna jest wymagana w przypadku podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany opon i kół. Te dane pozwalają stwierdzić, że pomoc drogowa musi mieć kasę fiskalną.

Dlaczego pomoc drogowa powinna posiadać kasę fiskalną?

Usługi świadczone przez pomoc drogową to m.in. holowanie, laweta czy naprawa samochodów. Posiadanie kasy fiskalnej jest nie tylko wymogiem narzuconym przez Ministra Rozwoju i Finansów. To duże ułatwienie w przypadku chęci sprawnego zapisania zdarzeń płatniczych. Rejestracja dokonywana przez kasę fiskalną zapobiega powstaniu zamieszania w rachunkach. Urządzenia zajmujące się rejestracją transakcji pozwalają na sprawne podsumowywanie dni roboczych pod kątem finansowym. Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest ułatwione, co przekłada się na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na kwestie związane z ewidencją.

Kasy fiskalne online

Klasyczne kasy fiskalne mogły wyłącznie wydawać paragony sprzedażowe. Dzisiaj można spotkać się z unowocześnioną formą. Posiadają teraz dodatkowe funkcje, takie jak możliwość drukowania faktur od ręki. Do tak rozbudowanych terminali wystarczy wprowadzić dane na temat usługobiorcy, a kasa wystawi już odpowiedni dokument. Alternatywę stanowi używanie kas fiskalnych online. Należy w tym celu mieć zapewniony dostęp do Internetu. Dzięki temu kasa może w sposób automatyczny przekazać informacje do Centralnego Repozytorium Kas, czyli CRK. Rejestr prowadzi Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Łączenie się Repozytorium z kasą fiskalną

CRK łączy się z urządzeniami online co pewien czas. Zazwyczaj okres ten wynosi 2 godziny. To główny powód, dla którego użytkownik kasy musi mieć zapewniony nieustanny dostęp do sieci. Tak naprawdę trudno samodzielnie określić, kiedy Szef Krajowej Administracji Skarbowej będzie miał zamiar pobrać rejestr transakcji danego użytkownika. Nie musi go o tym informować.

Pomoc drogowa – zakres usług

Wiadomo już, że pomoc drogowa musi posiadać kasę fiskalną. Ponadto może skorzystać z dotacji na zakup kasy fiskalnej online do 700 zł netto. Jeśli urządzenie kosztuje poniżej 700 zł, można liczyć maksymalnie na zwrot w wysokości 90%. Warto zwrócić uwagę na solidną firmę świadczącą usługi takie jak holowanie, naprawa auta, dowóz paliwa, auto zastępcze, wymiana kół czy laweta samochodowa – https://www.auto-pomoc24.pl. Oferuje ona kompleksowe wsparcie na terenie nie tylko Szczecina i Stargardu, ale także całej Polski oraz Unii Europejskiej. Pomaga potrzebującym klientom w zakresie usług transportowych i pomocy drogowej przez całą dobę. Posiada licencje i ubezpieczenie przewoźnika. Firmy działające w tej branży powinny wyróżniać się profesjonalizmem i oferować konkurencyjne ceny. Nawet najlepszym kierowcom może przytrafić się trudna sytuacja na drodze. Na szczęście mogą one liczyć na fachowe wsparcie ze strony pracowników pomocy drogowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 4 =