Woda butelkowana i filtrowana. Która jest zdrowsza?

Woda i aktywność fizyczna to podstawa zdrowego trybu życia. Czy jednak woda, którą pijemy na pewno jest najwyższej jakości? Czy woda z plastiku jest zdrowa? Jaką wodę najlepiej pić? Dowiesz się tego z tekstu poniżej!

Woda powinna stanowić nasz główny napój w ciągu dnia. Warto też rozpoczynać każdy dzień od wypicia szklanki wody np. z dodatkiem soku z cytryny. Wodę warto też pić np. dwie godziny przed snem. Wówczas, w pozycji leżącej, nasze nogi znajdują się na tym samym poziomie co nerki, przez co łatwiej jest usuwać nerkom z organizmu wodę wraz z toksynami. Jaka woda jest najzdrowsza?

Woda butelkowana – czy jest zdrowa?

Woda butelkowana sprzedawana w sklepach to najczęściej woda mineralna lub źródlana. Woda mineralna, by móc się tak nazywać, powinna zawierać 1000 mg składników mineralnych w jednym litrze. W rzeczywistości wody w zależności od marki różnią się od siebie ilością minerałów. Woda wysokozmineralizowana nawadnia organizm i dodatkowo dostarcza wielu składników mineralnych, jednak picie jej w dużych ilościach przez dłuższy czas może mieć też negatywne skutki. Często niesłusznie też określamy wodą mineralną kupowaną w sklepie wodę źródlaną. Ta ma znacznie mniej składników mineralnych i jest zazwyczaj dużo tańsza.

Na pytanie czy woda butelkowana jest zdrowa trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wyniki badań wskazują, że jednorazowa butelka plastikowa może wydzielać drobinki plastiku do wnętrza butelki. Mowa o tzw. EDC, czyli grupie egzogennych związków chemicznych. Dzieje się tak zwłaszcza pod wpływem wysokiej temperatury lub w przypadku zgniatania, mycia i wielokrotnego użytku. Jaki może mieć to skutek dla naszego zdrowia? Badacze szacują, że może to wpływać na gospodarkę hormonalną człowieka, jego płodność, a nawet powodować choroby przewlekłe takie jak astma czy cukrzyca. Naukowcy twierdzą również, że wpływ BPA lub BPS na przebywający w łonie matki płód może nieodwracalnie osłabić rozwój mózgu i system immunologiczny przyszłego organizmu. Nasuwa się więc pytanie: co zamiast wody z plastiku?

Woda filtrowana – zdrowa, smaczna i ekologiczna!

Woda filtrowana nie rodzi obaw o obecność BPA. Dzbanki z filtrem i butelki filtrujące przeznaczone są do wielorazowego użytku i bezpiecznie mogą nam służyć przez wiele lat. Jeszcze na etapie produkcji przechodzą bowiem odpowiednie testy, a ich jakość potwierdzona jest licznymi certyfikatami. Więcej o filtrach do wody dowiesz się na https://dafi.pl/blog/ .

Woda filtrowana wolna jest od zanieczyszczeń mechanicznych, metali ciężkich i pestycydów. Wkład filtrujący zatrzymuje również związki chloru i jego pochodne, dzięki czemu woda jest smaczna i pozbawiona nieprzyjemnego zapachu. Filtr do wody zmienia też na korzyść smak przygotowywanych na bazie wody potraw. Co więcej, woda filtrowana jest przyjazna środowisku. Dzięki niej możemy zrezygnować z kupowania wody w jednorazowych butelkach plastikowych PET.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + dwadzieścia =