Czy warto kupować świece zapachowe sojowe?

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czym różni się świeca zapachowa sojowa od zwykłej, która jest wyprodukowana z wosku parafinowego? Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że pierwszy z wymienionych rodzajów wykonuje się tylko i wyłącznie z naturalnych i ekologicznych składników. Wosk parafinowy, mimo iż świece z niego wykonane są tańsze, zdecydowanie gorzej wpływa na nasze zdrowie. Czy w związku z tym warto kupować bio świece? Jakie mają zalety i jak je palić, aby wykorzystać ich potencjał zapachowy?

Różnica między świecami z wosku sojowego a parafinowego

Świece zapachowe w Poznaniu dostępne są zarówno jako produkty naturalne, jak i sztuczne. Podstawową i najważniejszą różnicą między woskiem sojowym a parafiną jest ich wpływ na nasze zdrowie. Warto zastanowić się na chwilę, czy nie zdarzyło Wam się nigdy, paląc tradycyjną świecę, odczuwać ból głowy lub mdłości? Jeśli tak było, to najprawdopodobniej miał na to ogromny wpływ właśnie sztuczny wosk parafinowy. Pod wpływem jego topnienia i wypalania wydzielane są szkodliwe substancje:

– toluen,
– formaldehyd,
– benzyn.

Daje to efekt podobny do biernego palenia i może wywoływać różne, negatywne dolegliwości, co oczywiście przekłada się na gorsze samopoczucie. Dodatkowo w tradycyjnych świecach do knotów dodawany jest ołów, który również nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie.

Z kolei wosk sojowy produkowany jest w całości z ziaren soi. Jest to w pełni naturalny i niemodyfikowany genetycznie produkt, bez dodatków pestycydów. Przy paleniu świec zapachowych z soi wydziela się aż o 90 procent mniej dwutlenku węgla w porównaniu z tradycyjnymi zamiennikami. Można je bezpiecznie stosować przy dzieciach, osobach cierpiących na alergię lub astmę, a także przy zwierzętach i kobietach w ciąży. Ich dużą zaletą jest, która w obecnych czasach nie jest bez znaczenia, jest fakt, że są one biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska.

Idealny zapach świec sojowych

Jeśli szukacie idealnego zapachu świecy zapachowej to zdecydowanie najlepiej jest postawić na naturalne produkty. Wosk sojowy jest praktycznie bezzapachowy, dzięki czemu nie ma on wpływu na kompozycje aromatyczne stworzoną dla konkretnego produktu. Zapachowa świeca sojowa w całości oddaje aromat w niej zawarty. W przypadku tradycyjnych świec jest on zaburzony przez nienaturalne dodatki, jak wspomniana parafina. Warto także zauważyć, że świece sojowe palą się znacznie dłużej. Wynika to przede wszystkim z niższej temperatury potrzebnej do rozpoczęcia topnienia wosku sojowego. Ponadto palone zgodnie z zasadami nie tunelują się, dzięki czemu można wykorzystać je do ostatniej kropli wosku. Ze względu na niższą temperaturę topnienia są bezpieczniejsze i łatwiejsze do wyczyszczenia przy ewentualnych zabrudzeniach.

Odpowiadając więc na pytanie zawarte w tytule artykułu, możemy śmiało stwierdzić, że dzięki właściwościom i zaletom świec sojowych, są one zdecydowanie lepszym wyborem niż produkty z parafiny. Mimo iż są droższe, to dłużej się palą i są mniej szkodliwe, co ma ogromne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 4 =