Jak drylować wiśnie bez drylownicy? sposoby na pozbycie się pestek

Sezon na wiśnie i czereśnie rozpoczyna się już w czerwcu. Warto wiedzieć, jak drylować wiśnie, gdyż słodkie, dorodne owoce można wówczas kupić w dobrej cenie lub też zerwać w przydomowym ogrodzie. Czy istnieje sposób na drylowanie wiśni, jeśli nie posiadamy odpowiedniej do tego maszyny? Jak wydrylować wiśnie bez drylownicy? Podpowiadamy sprawdzone pomysły na to, jak pozbyć się pestek z drobnych owoców.

Dlaczego warto jeść wiśnie?

Zdrowotne właściwości, jakie posiadają czereśnie i wiśnie, znane są już od dawna. Już od stuleci wiśnie wykorzystywane były dla łagodzenia gorączki oraz zlikwidowania bólu mięśni. Zawarte w owocach antyoksydanty spowalniają procesy starzenia się organizmu, wzmacniając jego możliwości fizyczne i psychiczne. Co więcej, wiśnie wspomagają również profilaktykę antynowotworową i działają moczopędnie, przez co są z powodzeniem wykorzystywane w chorobach, takich jak np. kamica nerkowa czy zapalenie pęcherza. Spożywanie wiśni wpływa pozytywnie na zdrowy, spokojny sen oraz wspomaga pracę serca. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na spożywanie owoców, poszukując odpowiedzi na pytanie drylownica do wiśni gdzie kupić takie urządzenie? Na szczęście drylowanie wiśni bez drylownicy jest nie tylko możliwe, ale również bardzo proste, dlatego też warto wprowadzić do swojej diety wiśnie a czereśnie spożywać niezależnie od pory roku i sezonu.

Dlaczego warto jeść wiśnie

Na czym polega drylowanie wiśni i czereśni

Drylowanie wiśni i czereśni, a także innych owoców, polega na usunięciu z nich pestek. Drylowanie czereśni najlepiej przeprowadzać przy pomocy urządzenia, nazywanego drylownicą. Pozwala ono na pozbycie się pestki przy pomocy jednej ręki i przy zachowaniu czystości dookoła. Istnieje jednak również cały szereg innych sposobów, mówiących jak wydrylować wiśnie bez drylownicy. Jak się okazuje, wystarczy naprawdę niewiele, by włączyć wiśnie i czereśnie do codziennego menu, korzystając z ich prozdrowotnych właściwości i wyjątkowego, szlachetnego smaku.

drylowanie wiśni i czereśni

Domowe sposoby na drylowanie wiśni bez drylownicy

Wiele gospodyń domowych z pewnością zastanawia się, jak szybko drylować wiśnie i czy w ogóle jest to możliwe bez specjalnej drylownicy. To szczególnie istotne zagadnienie w okresie przygotowywania zimowych przetworów i soków. Jak drylować wiśnie bez drylownicy? Sprawdź nasze sposoby!

 

Jak wydrylować wiśnie: Słomka

Ten sposób na drylowanie przypomina nieco zasadę działania profesjonalnej drylownicy. Słomkę należy wpychać mocno w owoc do momentu, aż pestka wiśni czy czereśni wypadnie z przeciwnej strony. W ten sposób można wydrylować wiele wiśni, bez konieczności zakupu urządzenia.

Jak wydrylować wiśnie: Słomka i butelka

Nieco urozmaicony sposób na drylowane czereśnie. Oprócz słomki należy bowiem przygotować szklaną butelkę z wąską szyjką. To właśnie na niej należy ułożyć czereśnie i wiśnie, by następnie słomką wypchnąć z nich pestkę. Ważne jest takie dobranie butelki, by do środka wpadały wyłącznie pestki, a nie owoce.

Jak wydrylować wiśnie

Jak wydrylować wiśnie: Łyżeczka deserowa

Dobrym sposobem na to, jak wydrylować wiśnie, jest użycie małej łyżeczki. Ważne, by łyżeczka do drążenia owoców była naprawdę niewielkich rozmiarów, gdyż wiśnie i czereśnie z reguły również nie są zbyt duże. Idealnie sprawdzi się w tej kwestii łyżeczka deserowa. Można użyć również jej ostrzejszego zakończenia. Aby wydrylować wiśnie w ten sposób, należy wbić łyżeczkę w owoc i przy jej pomocy wyciągnąć z niego pestkę.

Jak wydrylować wiśnie: Spinacz do papieru

Spinacz do papieru sprawdza się w wielu sytuacjach. Może to być również idealne narzędzie, służące do tego, jak szybko wydrylować wiśnie. Zadanie to nie wymaga wiele pracy. Należy wygiąć go tak, by ułatwić wbicie w owoc. Przy pomocy ostrzejszej końcówki, wbitej w owoc, drylowanie wiśni będzie znacznie łatwiejsze.

Jak wydrylować wiśnie: Agrafka

Kolejny sprawdzony sposób na drylowanie wiśni. W tym celu końcówkę agrafki należy umieścić w owocu, podważając w ten sposób pestkę i wyciągając ją na zewnątrz.

Jak wydrylować wiśnie: Wsuwka do włosów

Dobrym pomysłem na to, czym drylować wiśnie, będzie również użycie najprostszej spinki do włosów, jaką jest wsuwka. Wystarczy rozłożyć ją odpowiednio, wbijając w owoc ostrzejszą końcówkę. Pestkowanie wiśni ułatwi ruch obrotowy, w jaki należy wprawić wsuwkę, by szybciej usunąć wnętrze owocu.

Jak wydrylować wiśnie: Nóż kuchenny

Nóż kuchenny sprawdzi się również doskonale, jako ręczna drylownica. Jak drylować wiśnie przy jego pomocy? Należy przycisnąć je mocno płaską stroną noża tak, by doprowadzić do pęknięcia owocu. Wtedy wyjęcie z niego pestki nie będzie już stanowiło większego problemu.

sposoby na pozbycie się pestek

Czy trzeba drylować wiśnie do kompotu?

Do kompotu nie trzeba drylować owoców. Dlatego też wiśnie bez drylowania świetnie sprawdzą się przy przygotowaniu tego przetworu.

Czy trzeba drylować wiśnie na sok?

Wiśni na sok nie trzeba drylować. Należy natomiast pamiętać, aby owoce dokładnie umyć, zanim zaczniemy przygotowywać ten pyszny napój.

Jaką drylownicę do wiśni polecacie?

Szybkie drylowanie wiśni wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Drylownica mechaniczna sprawdzi się, gdy owoców jest dużo, a czasu na ich przygotowanie stosunkowo mało. Warte uwagi są również tanie, ale wytrzymałe drylownice Tescoma Handy oraz drylownice Steinex-Combi, dzięki którym będzie można wydrylować nie tylko wiśnie, ale również i śliwki.

Jak drylować wiśnie

Gdzie kupić drylownicę do wiśni?

Jeśli chcesz posiadać na własność urządzenie typu drylownica gdzie kupić przyrząd zależy tylko od środków finansowych. Drylownice, zwłaszcza w sezonie, oferują wszystkie sklepy gospodarcze. Warto również przejrzeć strony internetowe sklepów i popularne portale aukcyjne, by wybrać najlepszą ofertę z najniższą ceną.

Co można zrobić z wiśni bez drylowania?

Drylowanie czereśni i wiśni nie jest konieczne, gdy chcemy z nich zrobić sok lub kompot do picia. Tego typu przetwory nie wymagają usuwania pestek z owoców.

Jak wydrylować mirabelki?

Dobrym sposobem na to, jak wydrylować mirabelki, szczególnie przy ich dużej ilości, jest wykorzystanie kuchennego durszlaka, ewentualnie sitka z odpowiednio dużymi oczkami. Śliwki przeciera się przez nie do momentu, aż pestki pozostaną na zewnątrz, a pozostała część owoców trafi do podłożonego pod sitko czy durszlak naczynia.

1 Reply to “Jak drylować wiśnie bez drylownicy? sposoby na pozbycie się pestek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + osiemnaście =