Drewno akacjowe – zastosowanie i właściwości

Intensywny kolor, wyjątkowa struktura i duża wytrzymałość – z uwagi na swoje właściwości drewno akacjowe zastosowanie znajduje na wielu różnych płaszczyznach. Stanowi doskonałą bazę nie tylko dla efektownych mebli. Popularność tego surowca stale rośnie, inspirując miłośników drewnianej architektury do tworzenia wyjątkowych rozwiązań.

Meble i blaty z drewna akacjowego

Drewno akacji to świetny budulec różnego rodzaju mebli. Stoły, blaty kuchenne, zagłówki do łóżek – możliwości jest bardzo wiele. Na rynku dostępne są blaty akacjowe na wymiar, z których możesz stworzyć elegancki stół lub estetyczną wyspę kuchenną. Wysokiej jakości budulec proponuje na przykład Świat Akacji, dostawca drewna akacjowego, również w efektownej wędzonej odsłonie.

Dużą popularnością cieszą się także akcesoria i ozdoby wykonane z akacji. Z plastrów drewna akacjowego powstają unikalne deski kuchenne, nietuzinkowe zegary czy dekoracje ścienne. To oczywiście tylko przykłady zastosowania tego surowca. Drewno akacjowe jest budulcem wielu wyjątkowych ozdób. Dzięki temu możesz zrealizować własną wizję i wzbogacić wnętrze niepowtarzalnymi akcesoriami.

Zastosowanie akacji w architekturze ogrodowej

Niewiele osób wie, że akacja jest doskonałą bazą szeroko rozumianej architektury ogrodowej. Pozwala na to bardzo wysoki poziom wytrzymałości tego drewna. Z tego powodu z drewna akacji coraz częściej powstają nie tylko meble ogrodowe czy ogrodzenia typu ranczo, ale również bezpieczne i solidne place zabaw dla dzieci. W efekcie akacja służy jako baza:

  • huśtawek,
  • płotów,
  • słupków ogrodowych,
  • ławek,
  • doniczek,
  • i nie tylko.

Wszystkie wyroby z akacji są niezwykle oryginalne. Powodem jest ciekawa struktura tego drewna, dzięki której nie tylko ręcznie wykonane ozdoby do ogrodu, ale również ogrodzenia i stoły prezentują się bardzo ciekawie. Walory estetyczne akacji pozwalają konstruować wyroby z unikalnym charakterem, co jest niezwykle cenne w dobie masowej produkcji.

Właściwości drewna akacji

Jak już wspomniano, drewno akacjowe charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości. Z tego względu nadaje się świetnie jako budulec ogrodowej architektury, placów zabaw i ogrodzeń. Warto wiedzieć także, że akacja jest bardzo twarda, ale zaletą tego jest solidność tworzonych z niej wyrobów.

Drewno akacjowe zastosowanie ma bardzo szerokie również z uwagi na swoje walory estetyczne. Akacja charakteryzuje się żółtawym odcieniem i dobrze widocznymi słojami drewna. W przypadku akacji wędzonej kolor jest oczywiście ciemniejszy. Niezależnie od wybranej opcji, każde wnętrze wzbogacone akacjowymi wyrobami nabiera wyjątkowego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 14 =