Jak wybrać stylowy wentylator do domu?

Prosty sposób na upał w domu? Postaw na wentylator – dobrze znane urządzenie, które zapewni ci przyjemny powiew chłodnego powietrza. Dziś podpowiadamy, jak dobrać nie tylko funkcjonalny, ale i modny wentylator do twojej przestrzeni.

Wentylator na upały: na co zwrócić uwagę?

Wentylator to sprzęt, który pozwoli przetrwać upały w komfortowych warunkach. Warto zdecydować się na niego, gdy z jakichś względów nie chcesz lub nie możesz zdecydować się na klimatyzację. O czym warto pamiętać podczas zakupu?

Moc i przepływ powietrza

Moc wentylatora określa jego wydajność w przepływie powietrza. Im jest większa, tym większa staje się zdolność do skutecznego schładzania pomieszczenia.

Rodzaj wentylatora

Na rynku znajdziesz kilka typów wentylatorów, różniących się wielkością, sposobem ustawienia i zakresem działania:

  • Wentylatory stołowe: małe i przenośne, idealne do niewielkich pomieszczeń.
  • Wentylatory podłogowe: większe, mogące schładzać większe powierzchnie.
  • Wentylatory sufitowe: montowane na suficie, ciche i efektywne, często z funkcją oświetlenia.
  • Wentylatory wieżowe: wysokie i smukłe, oszczędzające miejsce i nowoczesne w designie.

Poziom hałasu

Hałas mierzony jest w decybelach (dB). Wentylator cichy pokojowy sprawdzi się zwłaszcza w sypialni lub miejscu pracy, gdzie hałas może być uciążliwy. Sprawdź, jak wybrać cichy wentylator do sypialni: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/cichy-wentylator-do-sypialni.

Regulacja prędkości

Możliwość dostosowania prędkości obrotowej wentylatora pozwala na lepsze kontrolowanie przepływu powietrza i poziomu hałasu.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne wentylatory mogą być wyposażone w dodatkowe, bardzo wygodne funkcje, takie jak:

  • Zdalne sterowanie pilotem,
  • Timer,
  • Różne tryby pracy (dzienny, nocny).

Design wentylatora. Jak wybrać stylowy sprzęt?

Obecnie wygląd każdego sprzętu domowego odgrywa istotną rolę – urządzenia RTV, AGD oraz inne mogą być nie tylko praktyczne, ale i ładne. Nie inaczej jest z wentylatorem, który może doskonale wpasować się w stylistykę dowolnego pokoju.

Na rynku znajdziesz klasyczne wentylatory o standardowej konstrukcji, ale także te prezentujące się futurystycznie, lub przeciwnie, w klimacie retro. Jeśli chcesz, by wentylator wtopił się w otoczenie, wybierz najprostszy model (na przykład wieżowy), który nie rzuca się w oczy. Bardzo dobrym sposobem na zamaskowanie wentylatora jest również wybór urządzenia sufitowego, które nie zwraca na siebie uwagi.

Stare, masywne wentylatory psujące przestrzeń to już przeszłość: obecnie możesz zdecydować się na model, który nie tylko świetnie działa, ale także estetycznie się prezentuje. W poszukiwaniu innych wskazówek dotyczących urządzania wnętrz zajrzyj do Magazynu Ceneo: https://magazyn.ceneo.pl/. Znajdziesz tam wiele porad związanych ze sprytnymi zakupami do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =