Jaki materiał na suknię ślubną warto rozważyć?

Panny młode coraz częściej decydują się na suknię ślubną według indywidualnego projektu. Powodem jest nie tylko unikalny charakter kreacji szytej na miarę, ale również o wiele niższy koszt niż w przypadku gotowych stylizacji z salonu. Zatem jaki materiał na suknię ślubną warto rozważyć? Przedstawiamy kilka inspirujących propozycji.

Satyna, czyli klasyczny materiał na suknię ślubną

Wybierając ślubne tkaniny na sukienki, warto rozważyć satynę, która cieszy się dużą popularnością wśród projektantów mody weselnej. Ten delikatny, lejący materiał jest doskonałą bazą eleganckich sukni ślubnych, niezależnie od wybranego fasonu.

Warto wiedzieć, że satyna na suknię ślubną nie musi być biała. Pięknie prezentują się również srebrne kreacje, suknie w odcieniach ivory czy subtelnego różu. Efekt będzie oszałamiający, jeśli dołączysz do sukni unikalne dodatki, takie jak na przykład eleganckie taśmy biżuteryjne.

Muślin – subtelny materiał ślubny

Inną popularną tkaniną ślubną jest muślin. Jego zwiewny charakter i delikatna forma świetnie korespondują z modnym stylem boho. Muślinowe suknie ślubne są zmysłowe, subtelne i romantyczne.

Muślin pięknie prezentuje się w połączeniu z elementami koronkowymi. Przy czym nie musi być to układ złożony z koronkowej góry i muślinowego dołu. Panny młode, które cenią minimalizm, mogą zdecydować się na delikatne koronkowe wykończenia rękawów, dekoltu lub talii.

Eleganckie suknie ślubne z koronki

Wybierając tkaninę na suknię ślubną, nie sposób zapomnieć o wspomnianych już wcześniej koronkach. Dużą popularnością w modzie ślubnej cieszą się nie tylko koronki francuskie, ale również spektakularne materiały 3D.

Jeśli nie wiesz, jaki materiał na suknię ślubną wybrać, to koronki z pewnością Cię zainspirują. Wszystko za sprawą ogromnej liczby dostępnych na rynku wzorów. Motywy geometryczne, leśne, kwiatowe i wiele innych rozwiązań to doskonały pretekst do tego, aby uwolnić wyobraźnię i stworzyć niepowtarzalną kreację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 16 =