Mezoterapia Mikroigłowa Dermia Medical metodą na młodą i zdrową skórę.

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Mezoterapia mikroigłowa Dermia Medical to skuteczny zabieg, przeznaczony dla osób, które chcą zadbać o kondycję i wygląd swojej skóry. Dermia Medical sprawia, że skóra jest bardzo dobrze odżywiona i odzyskuje zdrowy wygląd na bardzo długi czas. Wykonuje się go na twarz oraz okolice szyi i dekoltu.

Jest więcej niż tylko zwykłym zabiegiem kosmetycznym, ponieważ podczas jego wykonania, za pomocą specjalnej głowicy, pobudzane są fibroblasty, które odpowiadają za wytwarzanie kolagenu i elastyny, a te jak wiadomo są głównymi i najważniejszymi budulcami skóry.

Jak wygląda i na czym polega zabieg?

Zabieg Dermia Medical polega na suplementacji i stymulacji skóry, stymulacja jest wykonywana za pomocą specjalnej głowicy. Technologia zabiegu różni się znacznie od tradycyjnej mezoterapii mikroigłowej przede wszystkim tym, że podczas wykonywania zabiegu nie pojawia się wysięk limfy i krwi. Podczas trwania zabiegu mocno stymuluje się skórę właściwą co pobudza ją do regeneracji, a efektem ubocznym jest jedynie lekkie zaczerwienienie, które szybko mija. Możliwość regulacji głębokości na jakiej pracują igły sprawia, że zabieg może być również z powodzeniem wykonywany na skórach problematycznych np. naczyniowych, trądzikowych jak i na wrażliwych partiach twarzy takich jak okolice oka.

W pierwszym etapie przed zabiegiem skóra zostaje dokładnie oczyszczona i przygotowana do przeprowadzenia mezoterapii. Zabieg jest wykonany z dbałością o pełną sterylność i bezpieczeństwo. Jednorazowa, wykonana z polimeru medycznego głowica wyposażona jest w 9 mikroigieł, które w trakcie pracy tworzą w skórze ponad milion mikronakłuć. Nakłucia te tworzą kanaliki przez które następuje bardzo intensywna suplementacja skóry. Praca głowicy stymuluje fibroblasty są do produkcji elastyny i kolagenu. Podczas zabiegu skóra jest też traktowana indywidualnie dobranymi dermaceutykami, które całkowicie wchłaniają się do skóry właściwej. Zabieg kończy nałożenie specjalnie dobranej maski, która ukoi i dodatkowo odżywi skórę.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa Dermia Medical jest stworzona dla wszystkich osób, które potrzebują regeneracji i odżywienia skóry. Bardzo dobrze zadziała na skórę, która straciła swoją elastyczność i posiada zmarszczki. Sprawdzi się w działaniu na dolegliwości związane z trądzikiem różowatym, przebarwieniami, a nawet bliznami potrądzikowymi lub innego pochodzenia. Jest dobrym wyborem również w walce z rozstępami.

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Na trzy tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej takich jak botoks, nici liftingujące czy zabiegi laserowe. Cały tydzień przed zabiegiem trzeba dobrze się nawadniać (czyli 30 ml wody na 1kg masy ciała). W dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu i przede wszystkim, należy zadbać o optymalne nawodnienie ciała.

Pierwsza wizyta w gabinecie stanowi wywiad na temat aktualnej pielęgnacji, oczekiwanych efektów oraz badanie skóry. Odbywa się to w trosce o klientka i w celu stworzenia najlepiej dobranego dla jego potrzeb i oczekiwań planu działania.

Samo wykonanie zabiegu Mezoterapii Dermia Medical zajmuje około 90 minut.

Na pierwszej konsultacji, indywidualnie dla danej osoby, ustalana jest ilość i częstotliwość zabiegów. Jest to konieczne, gdyż każda skóra jest inna, ma inną kondycję i różne potrzeby, które trzeba zaspokoić, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Zabieg może być wykonywany w odstępach co kilka tygodni lub w serii co 10 dni. Podczas zabiegu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia.

Przy zastosowaniu się do zalecanej liczby i częstotliwości zabiegów oraz do codziennej pielęgnacji w domu, efekty będą długotrwałe, skóra zdrowa i odżywiona, a jej starzenie spowolnione.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej LaseroweWOW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 5 =