Lampy do jadalni w stylu skandynawskim – co wybrać?

Mimo szybkiego tempa życia, nadmiaru obowiązków i niewielu chwil na odpoczynek, staramy się wygospodarować czas na wspólne posiłki. W ostatnich latach stało się to dla nas szczególnie ważne, bo przekonaliśmy się, jak kruche i ulotne jest życie, jak łatwo można zostać odciętym od bliskich. Urządzamy zatem jadalnię, aby wspólnie spożywać posiłki, celebrować ten czas, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami i skupiać na sobie oraz rodzinie.

Jadalnia nie musi być odrębnym pomieszczeniem. Niekiedy wystarczy przestrzeń z odpowiednio dobranymi stołem, krzesłami i dekoracjami. Do tego oczywiście oświetlenie, które jest niezwykle ważne. Chętnie wybieramy aranżacje skandynawskie, bo są uniwersalne, a zarazem bardzo klimatyczne. Jak jednak stworzyć jadalnię w stylu scandi za pomocą oświetlenia? Sprawdzamy propozycje lamp, które będą idealne do tej przestrzeni!

Jadalnia w stylu scandi – aranżacje z północy

Mieszkańcy północnych regionów nie mogą liczyć na dużą ilość światła naturalnego. To dlatego odpowiedni dobór lamp jest dla nich tak ważny. W ten sposób rekompensują sobie brak światła słonecznego i krótkie dni. W Polsce, w sezonie jesienno-zimowym, mamy podobny problem. Możemy liczyć zaledwie na kilka słonecznych godzin w ciągu dnia. Potrzebne nam zatem dopasowane lampy!

Jeśli postawiliśmy na aranżację skandynawską, która doskonale wpisuje się w funkcjonalność jadalnianych przestrzeni, powinniśmy szukać wśród naturalnych materiałów oraz stonowanych kolorów. Na bok odstawiamy mocno zdobione, błyszczące i pełne przepychu oświetlenie. Ustępuje ono bowiem miejsca konstrukcjom praktycznym, estetycznym, minimalistycznym, a zarazem wprowadzającym przytulną atmosferę do wnętrz. Tego typu oświetlenie można znaleźć w sklepie https://lightplus.pl/.

Sprawdzone propozycje oświetleniowe do jadalni skandynawskiej

W skandynawskiej jadalni doskonale sprawdzą się lampy wiszące, które zagoszczą tuż nad stołem. Może być ich kilka, rozmieszczonych w równych odstępach, jeśli stół jest duży i długi, kwadratowy bądź prostokątny. Nad okrągłym blatem wystarczy pojedyncza lampa wisząca, umieszczona centralnie nad stołem.

Ciekawym rozwiązaniem są spotlighty, które występują w wielu wersjach – odmiennych kształtach, formach i kolorach. Równie interesującą propozycją jest oświetlenie szynowe, które doskonale wpisuje się w charakter prostych, klimatycznych i praktycznych jadalni skandynawskich. Inspiracji w tym temacie można również poszukać na stronie http://dom-mieszkanie.pl/.

Oświetlenie energooszczędne

Pamiętajmy o tym, że wśród oświetlenia wybieranego do skandynawskiej jadalni, uwagę zwraca się na energooszczędność. Należy zatem szukać wśród lamp, które bazują na LED-owych źródłach światła.

Nie musimy się jednak martwić o brak unikalności wśród skandynawskich, charakterystycznych jadalni. Zapoznając się z ofertą rynku oświetleniowego, szybko się przekonamy, że spośród oświetlenia prostego, minimalistycznego i bazującego na naturalnych materiałach, znajdziemy wiele oryginalnych perełek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 6 =