Obowiązki i rekrutacja w pracy w opiece w Niemczech

Coraz więcej pań wyraża zainteresowanie pracą dla opiekunek w Niemczech. Główną motywacją są zarobki, choć nie jest to jedyna korzyść wyjazdu. Nieważne, jaki przyświeca paniom cel, czy zbierają na remont, czy chcą dorobić sobie do emerytury – jeśli czują, że praca w opiece w Niemczech jest dla nich, powinny spróbować.

Skąd mam wiedzieć, czy praca w opiece w Niemczech jest dla mnie?

Praca dla opiekunek w Niemczech sprowadza się do opieki nad osobami starszymi, którzy nie są w stanie już samodzielnie funkcjonować i wykonywać codziennych czynności. Wiele z nich cierpi na typowe dla starszego wieku choroby, takie jak demencję, inkontynencję czy Parkinsona. Dlatego trzeba im pomóc w utrzymywaniu higieny osobistej, przygotować posiłek, czasem trzeba pomóc w transferze z wózka na łóżko lub kanapę. Ponieważ senior lub seniorka zazwyczaj mają problemy z poruszaniem się, oczekuje się od opiekunki również prowadzenia gospodarstwa domowego – utrzymywania porządku, robienia zakupów, dbania o rośliny doniczkowe lub zwierzęta, jeśli są na zleceniu.

Jeśli cechuje Cię cierpliwość, lubisz ludzi i im pomagać, najprawdopodobniej praca dla opiekunek w Niemczech jest też dla Ciebie.

W jaki sposób więc zacząć przygodę?

Praca dla opiekunek w Niemczech – bezpieczeństwo i rekrutacja

Niektóre opiekunki samodzielnie szukają zlecenia i wyjeżdżają za granicę bez pośredników. Taki sposób nie jest zalecany początkującym opiekunkom, zwłaszcza tym, które nie posługują się płynnie językiem niemieckim. Z reguły takie rozwiązanie zawsze wiąże się z ryzykiem i nieprzyjemne sytuacje mogą spotkać nawet najbardziej doświadczone opiekunki. Nie mając za sobą agencji, opiekunka może paść ofiarą oszustw w postaci mętnych zapisów w skomplikowanej, niemieckiej umowie lub może tej umowy w ogóle nie dostać.

Samodzielny wyjazd może być też bardzo kłopotliwy – opiekunka sama musi załatwić ubezpieczenia, odprowadzać składki i dopełnić innych formalności. Musi sama dopilnować warunków umowy, a żeby ją zrozumieć, musi bardzo dobrze znać język niemiecki i tamtejsze prawo pracy.

Z tych powodów warto zdecydować się na wyjazd z agencją. Taka współpraca jest korzystna nie tylko dla agencji, lecz przede wszystkim również dla opiekunki.

Zdecyduj, z którą agencją chcesz współpracować i zgłoś chęć współpracy. Możesz to zrobić przez profil na Facebooku, telefonicznie lub przez formularz na stronie. Najlepiej nawiązać współpracę z agencją, która ma już przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w branży opiekuńczej. Taką agencją jest Veritas, która dba o bezpieczeństwo i komfort w pracy dla opiekunek w Niemczech. Każda opiekunka ma zapewnioną opiekę koordynatora, który czuwa nad dopełnieniem warunków umowy i zawsze można się z nim skontaktować. Oferty w pracy w opiece w Niemczech są u nas jednymi z najatrakcyjniejszych na rynku – za poziom komunikatywny można liczyć na ok. 1600 euro netto miesięcznie, a za biegłą znajomość języka – 2000 euro netto.

Gdy już się zgłosisz, zaprosimy Cię na rozmowę, byśmy mogli wzajemnie się lepiej poznać. Dzięki temu rekruter będzie mógł odpowiednio dobrać oferty do Twoich umiejętności. Jeśli rozmowa przebiegnie pomyślnie, otrzymasz umowę po polsku. Na zapoznanie się z nią poświęcasz tyle czasu, ile potrzebujesz.

Dołącz do zespołu Veritas, zarabiaj w pracy dla opiekunek w Niemczech i jednocześnie pomagaj innym: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dziesięć =