Siatki ze stali ocynkowanej czy nierdzewnej wykorzystuje się zarówno w celach prywatnych, jak też w wielu gałęziach przemysłu. Ich właściwości oraz uniwersalność sprawiają jednak, że stosuje się je również np. w różnorodnych projektach z zakresu ochrony środowiska. Sprawdź, w jaki sposób właściwie wykorzystana siatka stalowa może przyczynić się do dbania o dobro naszego ekosystemu.
Do czego mogą posłużyć metalowe siatki?
Produkty dostępne w sklepie Arpem Steel https://siatkitkane.com.pl/ wykorzystuje się w systemach oczyszczających wodę. Po dopasowaniu rozmiaru oczek do wielkości zanieczyszczeń, które chcemy oddzielić, sprawdzą się jako odporne na panujące w wodzie warunki siatki filtracyjne. Przydają się do oczyszczenia wody wykorzystywanej przez człowieka ze żwiru, czy piasku, lecz też zapobiegają dostaniu się do obiegu zanieczyszczonej wody, która mogłaby zaszkodzić również środowisku.
Siatki nierdzewne https://siatkitkane.com.pl/siatki-nierdzewne-karbowane są szeroko wykorzystywane w hodowlach zwierząt, np. drobiu, czy królików. Tworzy się z nich zarówno woliery i klatki gwarantujące bezpieczne miejsce do życia, jak i też zabezpieczenia przed dziko żyjącymi gatunkami. Odpowiednie oddzielenie kur czy gęsi od dzikich ptaków może uchronić je np. przed zarażeniem się ptasią grypą. Hodowle takie nie tylko służą człowiekowi, lecz też przyczyniają się do zachowania bioróżnorodności. Gdyby nie hodowla oraz kontrola liczebności poszczególnych gatunków, niektóre z nich za sprawą naturalnych dziko żyjących wrogów mogłyby zniknąć z naszego otoczenia.
Stalowe siatki sprawdzają się również jako humanitarny sposób walki z niepożądanymi zwierzętami na różnych terenach. Produktami tymi można odgrodzić hodowane rośliny, czy zabezpieczyć otwory w elewacji. Dzięki temu do ogródka lub domku nie dostaną się myszy, szczury, kuny lub gołębie. Stosując tego rodzaju prewencję, unikniesz stosowania środków doraźnych, jak np. chemii do zwalczania zwierząt, które już zdążyły zagnieździć się w danym miejscu.
Właściwości siatek stalowych
Do tak szerokiego zastosowania siatek stalowych w działaniach ochrony środowiska przyczyniają się właściwości materiałów wykorzystywanych do ich wykonania. Przede wszystkim są to różne rodzaje stali nierdzewnej, która jest przystosowana do użytku zewnętrznego. Cechuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne – promieniowanie UV oraz wilgoć. Nie zardzewieje, dzięki czemu nie popęka i nie porani zwierząt. Siatki ze stali nierdzewnej AISI 304 są dodatkowo odporne na działanie większości kwasów, natomiast ze stali 316L nawet na warunki panujące w środowiskach agresywnych, m.in. w mocno zasolonej wodzie.