Zabiegi wyszczuplające – sprawdź, który powinnaś wybrać?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Dbałość o prawidłowy wygląd sylwetki to jeden z istotnych elementów dobrego samopoczucia. Odpowiednio wymodelowane ciało pozwala zwiększyć pewność siebie, poprawić samopoczucie, ale też zmotywować do dalszych działań. Nic dziwnego, że zabiegi wyszczuplające są tak popularne w dzisiejszych czasach. Jakie zabiegi są stosowane w celu wyszczuplenia sylwetki?

Kriolipoliza 

Jednym z zabiegów, na jaki możemy się zdecydować, jest kriolipoliza. To z pozoru trudne sformułowanie w istocie odnosi się do zamrażania komórek tłuszczowych. Dzięki swojej charakterystyce jest to doskonały sposób na zgubienie kilku centymetrów, nie tylko w pasie. Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, który nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Polega na zastosowaniu odpowiedniego urządzenia, które jest przykładane do ciała i w ten sposób walczy z tkanką tłuszczową, jednocześnie chłodząc ją i zasysając. To doskonała metoda na nieinwazyjne wyszczuplanie ciała. Niemniej jednak należy pamiętać, aby przed podjęciem decyzji skonsultować się ze specjalistą, który rozważy, czy możemy poddać się zabiegowi. Jak w przypadku wielu innych metod, tak i tutaj można spotkać się z pewnymi przeciwwskazaniami. Głównie należy wspomnieć o zaburzeniach krzepliwości krwi, chorobach nowotworowych, epilepsji czy cukrzycy.

Liposukcja

Liposukcja to doskonale znana metoda, która pozwala usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Przez lata cieszyła się sporym zainteresowaniem wewnątrz gabinetów medycyny estetycznej. Dziś, pomimo innowacyjnych metod, nadal jest jedną z alternatyw na pozbycie się „fałdek”. Zabieg liposukcji polega na odsysaniu tłuszczu z różnych miejsc naszego ciała. Jest do doskonała i skuteczna metoda na wyszczuplanie sylwetki. Zanim jednak zdecydujemy się na taki wybór warto pamiętać, że wspomniana alternatywa wiąże się z ingerencją chirurgiczną. W związku z tym niezbędne są wcześniejsze konsultacje lekarskie oraz wykonanie szeregu badań. Co więcej, należy mieć na uwadze to, że jest to metoda wyszczuplająca sylwetkę, a nie odchudzająca.

Karboksyterapia

Nowoczesne metody, dzięki którym można osiągnąć upragnione ciało uwzględniają również karboksyterapię. To metoda polegająca na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla, który dzięki swoim właściwościom przyczynia się m.in. do zwiększenia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych czy pobudzenia mikrokrążenia w obszarze zabiegowym. Wspomniane działania, biochemiczne oraz mechaniczne, istotnie wpływają na wyszczuplanie ciała. Karboksyterapia uważana jest za skuteczną metodę walki z tkanką tłuszczową. Jest nieinwazyjna, a jedynymi pozostałościami po zabiegu mogą być niewielkie siniaki w miejscu aplikacji.

Lipodermologia

Kolejną alternatywą mogącą przyczynić się do wyszczuplenia sylwetki jest lipodermologia. To masaż próżniowy, który jest szczególnie przydatny w walce z niezadowalającym wyglądem naszych ud. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne rolki, które dzięki swojej charakterystyce są w stanie rozbić tkankę tłuszczową pod ciśnieniem. Warto zauważyć, że zabieg lipodermologii przeprowadza się w specjalnym kostiumie, który zapewnia bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Wyszczuplenie sylwetki to niesamowicie interesujący temat dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W dzisiejszych czasach, za sprawą postępu medycyny i kosmetologii, mamy do wyboru co najmniej kilka metod na walkę ze zbędnymi kilogramami. Tak naprawdę nie można powiedzieć, która z nich jest najlepsza. Końcowy wybór konkretnego zabiegu będzie w dużej mierze uzależniony od naszej kondycji fizycznej oraz ilości tkanki tłuszczowej. W przypadku sporej nadwagi istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie obejdzie się bez ingerencji chirurgicznej, takiej jak liposukcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 4 =