Czym jest odkurzacz centralny i jakie ma zalety?

Odkurzacz centralny to częste wyposażenie nowoczesnych domów, które w znaczący sposób podnosi komfort sprzątania. To jednak niejedyna jego zaleta. Sprawdź, czym się charakteryzuje i jakie korzyści zapewnia.

Co to jest i jak działa odkurzacz centralny?

Centralny odkurzacz to rodzaj instalacji montowanej w ścianach domu. Jak sama nazwa wskazuje, służy do odkurzania. Na jednym jego końcu znajduje się jednostka centralna, a na drugim gniazdo z podłączonym wężem ssącym. Małe zanieczyszczenia, kurz i pył wciągane przez węża są usuwane z pomieszczeń rurami zainstalowanymi w ścianach. Większe zabrudzenia pozostają w specjalnym pojemniku, a mniejsze drobnoustroje wraz z powietrzem są wyrzucane na zewnątrz domu. W środku pomieszczenia użytkownik ma do dyspozycji węża ze szczotkami. Po włożeniu go do gniazda następuje uruchomienie systemu i można rozpocząć sprzątanie.

Wysoka skuteczność sprzątania

Wydajność i funkcjonalność to najważniejsze zalety, jakimi wyróżniają się odkurzacze centralne. Szczecin to miasto, którego mieszkańcy wiedzą o tym doskonale – od lat mogą cieszyć się efektywnym sprzętem od sprawdzonych dostawców, takich jak firma ZCI Pajos. Systemy centralnego odkurzania cechują się znakomitą efektywnością. Urządzenia mają większą siłę ssania niż większość klasycznych odkurzaczy domowych. To pozwala uzyskać lepsze rezultaty sprzątania, zwłaszcza w intensywnie uczęszczanych przestrzeniach albo w pomieszczeniach, w których przebywają zwierzęta domowe.

Wygoda pracy

Ważną zaletą jest wygoda korzystania ze sprzętu. Ze względu na konstrukcję odkurzacza centralnego nie ma potrzeby ciągnięcia za sobą, przesuwania ani dźwigania jednostki centralnej – do dyspozycji użytkownika jest tylko lekka i ergonomiczna rura ssąca. To wpływa na komfort stosowania urządzenia, a w efekcie również na jakość sprzątania.

Korzyści dla zdrowia

Nowoczesne odkurzacze centralne usuwają niemal 100% cząsteczek kurzu, brudu, pyłu, alergenów, roztoczy oraz drobnoustrojów z podłóg, dywanów, mebli, zasłon i innych powierzchni. Zebrane nieczystości są odprowadzane z części mieszkalnej na zewnątrz bądź do jednostki centralnej, która jest montowana najczęściej w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy lub garażu. Oczyszczone powietrze z jednostki centralnej jest wydmuchiwane na zewnątrz w około 98%, co pozwala znacznie zmniejszyć emisję alergenów do powietrza w domu. To szczególnie korzystne rozwiązanie dla alergików i astmatyków. Sprawdzi się w domu, w którym są zwierzęta i małe dzieci, a także wszędzie tam, gdzie istotne jest zachowanie czystości.

Wydajność, wygoda i skuteczność pracy oraz korzyści zdrowotne sprawiają, że odkurzacze centralne są tak efektywnym i polecanym rozwiązaniem do każdego nowoczesnego domu. W ofercie firmy ZCI Pajos znajdziesz wysokiej jakości systemy centralnego odkurzania, klimatyzację i instalacje grzewcze. Szczecin to główny obszar działania specjalistów, ale z ich usług mogą też skorzystać osoby z dalszych terenów województwa zachodniopomorskiego. Sprawdź więc ofertę firmy i ciesz się funkcjonalnym odkurzaczem centralnym w domu lub biurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =