Domy na działki o niestandardowych wymiarach

Wąskie działki o niestandardowych wymiarach, wcale nie muszą oznaczać mocno ograniczonych szans budowy funkcjonalnego i zarazem efektownego domu. Obecnie, możliwe jest skorzystanie z szeregu innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym uzyskanie upragnionego efektu, będzie całkowicie realne, przy jednoczesnym utrzymaniu zgodności z wytycznymi przepisów budowlanych.

Co kryje się pod pojęciem wąskiej działki?

Zakup działek o niewielkich rozmiarach, staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, a powodem jest ich niższa cena oraz większa dostępność. Najbardziej opłacalne w zakupie, okazują się być tzw. wąskie działki, czyli takie, których szerokość wynosi maksymalnie 16 metrów. Jest to stosunkowo niewielka powierzchnia, jednak nawet na niej, można postawić wymarzony dom. Zapoznając się z wymogami prawnymi, odnoszącymi się do odległości ścian od granic parceli, nie ma przeszkód, aby rozpocząć poszukiwanie odpowiedniego konspektu, jakim jest projekt domu na wąską działkę. Wbrew pozorom, tego typu inwestycje są dosyć powszechne, a gotowych rozwiązań na zagospodarowanie „wąskiej” przestrzeni nie brakuje.

Jaki dom najlepiej sprawdzi się na działce o niestandardowych wymiarach?

Działki o niestandardowych wymiarach kojarzą się z reguły, z brakiem możliwości zagospodarowania powierzchni w funkcjonalny sposób. Jak się jednak okazuje, aktualnie dostępne projekty nieruchomości, które mogą powstać na takich parcelach, prezentują wiele ciekawych rozwiązań, pozwalających na spełnienie marzenia o posiadaniu własnego domu. Propozycje te zakładają optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co sprawia, że nawet wąska działka, może okazać się niezwykle komfortowa. Wartym podkreślenia jest fakt, że decydując się na zakup „wąskiej” parceli, trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie poczynienie pewnych ustępstw, na rzecz uzyskania w pełni funkcjonalnego budynku mieszkalnego. Na przykład osoby, którym zależy na większej liczbie pokoi, a które dotychczas marzyły o parterowej nieruchomości, powinny przygotować się na to, że prawdopodobnie w tej sytuacji, trzeba będzie postawić dom dwukondygnacyjny.

Projekt domu na działkę o niestandardowych wymiarach – komu go zlecić?

Żeby projekt domu na małą działkę był wykonany zgodnie ze sztuką, z uwzględnieniem wszelkich formalnych wymogów, najlepiej zlecić jego stworzenie profesjonalnej firmie architektonicznej, takiej jak EURODOM Karol Wroński. Z jej ofertą można zapoznać się pod adresem: eurodompoznan.pl, do czego zachęcamy. Olbrzymia wiedza, poparta latami doświadczenia zawodowego sprawiają, że fachowcy tworzący zespół firmy EURODOM są właśnie tymi, z którymi warto podjąć współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 3 =