Pies w restauracji – 3 kwestie, o których musisz pamiętać jako właściciel

Urządzając lokal gastronomiczny, który dopuszcza możliwość wprowadzania psów, warto zadbać o odpowiednie krzesła do restauracji, specjalne posłania dla zwierząt czy odpowiednie oznakowania. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się kilku ważnych kwestii dotyczących urządzania knajpki, która jest otwarta na klientów wraz z ich czworonogami. Sprawdź, o czym warto pamiętać!

Specjalne miejsca dla psów!

Doskonałym wyborem w każdej restauracji przyjaznej zwierzętom jest sofa dla psa, która zostanie odpowiednio oznaczona tak, by wszyscy wiedzieli, do czego dokładnie służy. Nawet w miejscach, w których psy są mile widziane, wciąż nie jest to standardem, a szkoda! Sofa dla psa powinna rozwiązać problem z biegającymi pod stolikami zwierzętami czy ich wchodzeniem na krzesła, jak również umożliwić właścicielom spędzanie czasu ze swoim zwierzakiem również podczas obiadu czy kolacji.

Dobre krzesła to podstawa!

Nawet jeżeli w wyposażeniu Twojego lokalu znajdzie się specjalna sofa dla psa, nie masz pewności, że towarzysze klientów będą z niej korzystać. Wybierz zatem wysokiej jakości krzesła do restauracji, które sprawią, że miejsce będzie prezentować się znacznie przytulniej, a oprócz tego będą:

  • w miarę możliwości odporne na uszkodzenia powstałe w wyniku zahaczenia o nie pazurami,
  • odporne na wbijanie się w nie sierści i przyklejanie się kłaczków,
  • będą łatwe w czyszczeniu, przetarciu i ewentualnej dezynfekcji.

Krzesła do restauracji powinny być wytrzymałe, jednak priorytetem jest zapewnienie wygody klientom. Nie zapominaj zatem jednocześnie o tym, by umożliwiały przyjęcie na nich komfortowej pozycji.

Odpowiednie oznakowanie restauracji

Bardzo ważne jest to, by zasygnalizować potencjalnym odwiedzającym, że są mile widziani z czworonogami. Być może wystarczy tylko sofa dla zwierząt, ale najlepiej umieścić także odpowiednie znaki na drzwiach lokalu, w ulotkach czy mediach społecznościowych. Dzięki temu wszyscy będą wiedzieć, że dana restauracja jest przyjazna zwierzętom. Dlaczego to jest ważne? W Polsce zwyczajowo przyjmuje się, że psów nie zabiera się w takie miejsca. Niektórzy idą jeszcze krok dalej i oprócz oznakowań, wystawiają miski z wodą czy proponują specjalne menu dla czworonogów.

Czy na psa w restauracji trzeba uzyskać zgodę sanepidu?

O tym, czy pupila można wprowadzać do restauracji, stanowią tylko i wyłącznie wewnętrzne wytyczne właścicieli, a także chęć klientów do przyprowadzania swoich czworonogów. Jeżeli obie strony są w stosunku do tego pozytywnie nastawione, nie ma ku temu żadnych przeszkód. Sanepid dopuszcza taką możliwość, pod warunkiem że zwierzęta nie będą miały styczności z przygotowywanym jedzeniem.

Mamy nadzieję, że wiesz już, o czym pamiętać, urządzając lokal gastronomiczny, w którym planujesz przyjmować gości wraz z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie umeblowanie, a także dodatki dla zwierząt czy oznakowanie knajpki. Wszystkie meble przydatne podczas urządzania własnego lokalu możesz znaleźć w sklepie meblarskim Chesterfield.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =