Tradycyjny sufit podwieszany, a może sufit prefabrykowany? Zobacz, którą z opcji wybrać!

Wydawać by się mogło, że sufity podwieszane świeciły największe triumfy w budownictwie jednorodzinnym dobrych kilkanaście lat temu, a dziś przechodzą już do lamusa. Nic bardziej mylnego! Pomimo tego, że trendy w branży wykończeniowej wciąż się zmieniają, to zamiłowanie do nowoczesnych konstrukcji sufitowych wciąż pozostaje na tym samym poziomie. Co ciekawe, sufity podwieszane przybierają dziś coraz ciekawsze formy, dając nam tym samym duże pole do popisu w kwestii ich aranżacji. Sprawdźmy, jakie rozwiązania proponują nam dziś producenci materiałów wykończeniowych i które z nich zasługują na naszą uwagę.

Sufit podwieszany – nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego sufitu stropowego

Dla jednych kicz, dla innych doskonała ozdoba pomieszczenia, która wprowadza do niego przytulny, niepowtarzalny klimat. Możemy mieć różne zdania na temat sufitów podwieszanych, jednak nie da się zaprzeczyć, że te nowoczesne konstrukcje wykonane z płyt gk, które mocowane są do aluminiowych stelaży, niosą za sobą szereg korzyści – zarówno tych wizualnych, jak i technicznych. Warto tu zaznaczyć, że w odróżnieniu do sufitów stropowych, które wykańcza się przy użyciu tynku i farby, sufity podwieszane są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, w tym m.in. nieestetyczne rysy i odpryski tynku. W efekcie sufity podwieszane nie wymagają tak częstych prac remontowych i konserwacyjnych jak w przypadku klasycznego sufitu stropowego.

Sufity podwieszane – dlaczego warto je wybrać?

O kilku korzyściach związanych z wyborem sufitu podwieszanego wspomnieliśmy przed chwilą. Trzeba jednak pamiętać, że konstrukcje te zapewniają nie tylko wspaniały efekt wizualny, ale także możliwość:

  • stworzenia nowoczesnej wyspy kuchennej;
  • ukrycia niedoskonałości sufitu i nieestetycznych instalacji (m.in. kabli, rur instalacyjnych oraz przewodów gazowych);
  • stworzenia dodatkowej izolacji, która obniży straty ciepła w pomieszczeniu;
  • wyrównania zaburzonych proporcji wnętrza, czyli optyczne jego powiększenie lub zmniejszenie;
  • stworzenia nowoczesnego sufitu z dodatkowym oświetleniem, czyli tzw. sufitu podwieszanego LED.

Gotowy sufit podwieszany – skróć czas montażu nawet do 70%!

Sufit podwieszany to jednak nie tylko klasyczne konstrukcje, które wiążą się z długim, żmudnym i kosztownym montażem. Na rynku znajdziemy szeroki wybór rozwiązań proponowanych przez znanych producentów systemów suchej zabudowy, którzy wychodzą naprzeciw potrzeb klientów i oferują im prefabrykowane sufity podwieszane, które są frezowane, klejone i przygotowywane pod wymiar, zgodnie z projektem przedstawionym przez klienta. Takie rozwiązania proponuje polska marka FlexGips, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych formatek z płyt gk. Dzięki ich produktom klienci zyskują:

  • krótszy czas prac wykończeniowych;
  • oszczędność na materiałach i kosztach robocizny;
  • minimalizację prac związanych z obróbką płyt;
  • brak konieczności szpachlowania i wtapiania narożników;
  • bezpieczną, solidną konstrukcję;
  • dokładność wymiarową.

Co ważne, firma FlexGips proponuje swoim klientom szeroki wybór produktów inwestycyjnych, które doskonale sprawdzają się w przestrzeniach publicznych, m.in. w galeriach handlowych, biurach, hotelach, na dworcach i lotniskach. Na szczególną uwagę zasługuje tu kilka rozwiązań:

  • kompozyt gipsowy, czyli materiał okładzinowy wykonany z mieszanek gipsowych zbrojonych włóknem szklanym i odlewanych w wielkogabarytowych formach. Konstrukcje te dają nam nieograniczone możliwości kształtowania powierzchni, jak również wysokie walory tecniczne;
  • wyspy sufitowe, które rozświetlają wnętrza, poprawiają akustykę i nadają im przytulny, nowoczesny charakter;
  • sufity z paczki – rewolucyjne rozwiązanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie stworzyć innowacyjny sufit wykonany w całości z formatek GK, opracowanych na podstawie własnego projektu. Wszystkie elementy łączą się ze sobą podobnie jak puzzle, gwarantując tym samym spektakularny efekt wizualny. Takie konstrukcje świetnie sprawdzają się m.in. w tych pomieszczeniach, w których przestrzenie sufitowe są zaopatrzone w nisze oświetleniowe, rewizje, otwory pod oprawy oświetleniowe i inne elementy infrastruktury budynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sufitów podwieszanych dostępnych w ofercie FlexGips? Odwiedź ich stronę internetową: https://flexgips.com/ i sprawdź asortyment w https://sklep.flexgips.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =