Zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Kupno mieszkania jest poważną decyzją, która ma długotrwałe konsekwencje finansowe. Zanim wybierzesz określoną inwestycję, poznaj dostępne opcje i zdobądź wiedzę o poszczególnych rozwiązaniach. W niniejszym poradniku skupimy się na opisaniu korzyści, jakie oferuje rynek pierwotny. Dlaczego nieruchomości od dewelopera cieszą się rosnącą popularnością? Jak znaleźć lokum odpowiadające Twoim potrzebom? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w niniejszym tekście.

Dlaczego warto kupować mieszkania od dewelopera?

Chcesz mądrze zainwestować pieniądze? Poszukujesz mieszkania, w którym Ty i Twoja rodzina będziecie czuć się komfortowo? Sprawdź, jakie zalety gwarantuje rynek pierwotny!

Pierwsze korzyści można dostrzec już na etapie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Banki patrzą przychylnym okiem na zakup nowej nieruchomości, która będzie dla nich dobrym zabezpieczeniem spłaty. Lokum od dewelopera znacznie łatwiej sprzedać na wypadek niewypłacalności dłużnika. Oczywiście nikomu nie życzymy takiego scenariusza. Musisz jednak wiedzieć, że instytucje bankowe mocno dbają o własne interesy i udzielają wsparcia na inwestycje, które są stabilne pod względem wyceny. Dużą przewagę mają więc nowo powstałe obiekty. Wyróżniają się bowiem wykorzystaniem nowoczesnych technologii budowlanych, zapewniających bezpieczeństwo oraz zgodność z obowiązującymi normami technicznymi.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma duży potencjał inwestycyjny. Nawet jeśli teraz nie zamierzasz sprzedawać swojej nieruchomości, zacznij myśleć w perspektywie długoterminowej. Za 20 lub 30 lat Twoja sytuacja może się zmienić. Wówczas lokum nabyte od dewelopera wystawisz na sprzedaż po wyższej cenie niż podobną nieruchomość z rynku wtórnego

Rynek pierwotny a nowe technologie

Kupno nowego mieszkania wiąże się z koniecznością jego wykończenia. Wielu klientów ceni sobie możliwość swobody aranżacyjnej i decydowania o wyglądzie każdego metra kwadratowego powierzchni użytkowej. Lokum z rynku pierwotnego powstaje w oparciu o najnowsze rozwiązania i regulacje techniczne. Rozwój branży budowlanej postępuje bardzo szybko, co przekłada się na liczne korzyści dla kupujących, m.in.:

  • zyskujesz nieruchomość o optymalnych parametrach cieplnych, które skutkują obniżeniem rachunków za ogrzewanie;
  • otrzymujesz dostęp do wielu udogodnień na nowym osiedlu mieszkaniowym, takich jak: garaż podziemny, lokale handlowo-usługowe, nowoczesne place zabaw czy zielone strefy relaksu. Wprowadzasz się do mieszkania o bardzo dobrej, spełniającej najnowsze wymagania izolacji akustycznej;

Gdzie szukać mieszkań z rynku pierwotnego?

Jak widzisz, zakup nowej nieruchomości przynosi liczne korzyści dla jej właściciela. Czas poświęcony na wykończenie owocuje mieszkaniem dopasowanym do Twojego gustu i indywidualnych potrzeb. Szukasz ciekawych inwestycji na rynku pierwotnym? Sprawdź ofertę Lokum Deweloper, firmy, która realizuje projekty we Wrocławiu i Krakowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 1 =