Jaką bramę garażową możesz zamontować w domu?

Garaż to nierzadko integralna część domu. W ten sposób każdego dnia można wygodnie przejść do swojego auta bez wychodzenia na zewnątrz, co przydaje się szczególnie w trakcie zimy. Aby jednak garaż był funkcjonalny, trzeba wybrać do niego odpowiednią bramę. Jakie wyróżniamy ich rodzaje? Na którą bramę garażową się zdecydować? Podpowiadamy!

Rodzaje bram garażowych

Najczęściej wyróżnia się cztery główne rodzaje bram garażowych. Dotyczy to podziału ze względu na ich konstrukcję. Te elementy garażu można jeszcze podzielić na automatyczne i manualne, w zależności od tego, jaka siła potrzebna jest do ich otworzenia. Przejdźmy jednak do podziału ze względu na to, jak brama jest zbudowana.

Najprostsze są bramy garażowe rozwierne. Składają się z dwóch skrzydeł otwieranych tak, jak tradycyjne drzwi. Są jednymi z najtańszych i wyróżnia je bardzo prosta obsługa. Mają jednak pewne wady. Ich termoizolacja jest dość niska. Poza tym otwarcie takiej bramy wymaga odśnieżenia podjazdu, a do tego sporo przestrzeni. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku bram uchylnych. One również wymagają miejsca przed garażem, by można było je bezkolizyjnie otworzyć. Ponadto także nie dysponują zbyt dobrą termoizolacją.

Miejsca przed garażem nie wymagają bramy rolowane i segmentowe. Te pierwsze składają się z wąskich paneli, które zwijają się w kasecie umieszczonej nad otworem garażu. Z tego powodu budynek musi mieć wysokie nadproże. Bramy segmentowe są z kolei chowane na suficie lub na ścianie garażu.

Jaką bramę garażową wybrać?

Przede wszystkim dla własnej wygody warto zwracać uwagę na bramy automatyczne. Ich otwieranie nie wymaga stosowania siły, a także wysiadania z auta, co znacząco poprawia komfort życia. Bardzo ważny jest też jej typ pod względem konstrukcji.

Nie bez powodu najpopularniejsze są bramy segmentowe. Po zamontowaniu ich pod sufitem nie zajmują wiele miejsca w garażu, a ich otwieranie jest bardzo proste. Do tego oferują dobrą izolację termiczną, a także nie wymagają wolnego miejsca przed budynkiem w trakcie otwierania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =