Odwodnienia liniowe z polimerobetonu – co je wyróżnia?

Kanalizacja deszczowa – to bardzo ważny element nowoczesnych dróg. Dbając o to, by pozostałości wód opadowych miały drogę odwrotu z utwardzonej nawierzchni jezdni, inwestorzy zapewniają zmotoryzowanym dodatkowy komfort jazdy, a także jej bezpieczeństwo.

Systemy odwodnień liniowych zazwyczaj przybierają kształt podziemnych korytarzy, umieszczonych tuż pod powierzchnią gruntu. W takiej sytuacji bardzo ważne staje się to, by droga zachowała swoją stabilność i nadal nadawała się do tego, żeby mogły z niej korzystać ciężkie pojazdy czy tłumy pieszych. Właśnie dlatego korytka i studzienki, które drenują teren drogi, muszą być wykonane z odpowiednio wytrzymałych tworzyw.

Odwodnienia liniowe – niewidoczni pomocnicy

Beton, jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów budowlanych, jest znany ludzkości od kilku tysięcy lat – ale w tym czasie ulegał wielu przeobrażeniom. Doszło do nich również po tym, jak okiełznano chemię organiczną i nauczono się wytwarzać substancje syntetyczne. W tym przypadku bardzo użyteczne okazały się sztuczne żywice, które wzbogaciły betonowy kompozyt. Jak się bowiem okazuje, dzięki tej domieszce beton nabiera dodatkowych cech – bardzo mile widzianych z punktu widzenia brukarza czy inwestora.

Odwodnienia liniowe wykonane z polimerobetonu są niezwykle wytrzymałe. Materiał ten charakteryzuje się odpornością na ścieranie, co sprawia, że elementy budowlane utrzymują swoją strukturę nawet podczas intensywnego ruchu i obciążeń. Dzięki dodatkowi polimerów, te systemy są także odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Mogą przetrwać ekstremalne temperatury, opady deszczu, a nawet działanie soli rozsypywanej na drogach zimą. Co więcej, unowocześniony w ten sposób beton posiada niebywałą elastyczność – jest bardziej bardziej odporny na ruchy terenu, wibracje i obciążenia. To ważne, zwłaszcza na obszarach o niestabilnym podłożu – i oczywiście tam, gdzie codziennością jest intensywny ruch drogowy.

Na polskim rynku konsumenckim odwodnienia liniowe ze wzmocnionego betonu są obecne między innymi za sprawą firmy Bielbet. Korytka i studzienki z polimerobetonu są zgromadzone w osobnej zakładce. Dowiedz się więcej o odwodnieniach polimerobetonowych: https://www.bielbet.pl/oferta/2/odwodnienia-liniowe-polimerobetonowe. Wirtualna witryna firmy z Bielska-Białej przedstawia wszystkie dostępne modele – a każdy z nich jest drobiazgowo opisany. W ten sposób można zrobić dokładne rozeznanie – bez względu na to, z jakiego miejsca w Polsce lub na świecie przegląda się ofertę marki Bielbet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − jeden =